Jak Oczyścić Naturalnie Nerki – Detox

detox nerek

Jak Oczyścić Naturalnie Nerki – Detox. Nasze nerki są niesamowitym małym organem – każdego dnia przetwarzają 200 litrów krwi, usuwając odpady i nadmiar wody, aby odtruć organizm i sprawnie działać. Jeśli nasze nerki nie działają najlepiej jak potrafią, ponosimy konsekwencje i możemy doświadczyć wyczerpania, bólów głowy, zatrzymania wody, bólu brzucha i innych.

I, oczywiście, możemy dostać również  kamieni nerkowych – nagromadzenie substancji, które mogą urosnąć nawet do wielkości piłki golfowej! Niepokojące jest odkrycie, że 10% do 15% dorosłych Amerykanów cierpi na co najmniej jeden kamień w swoim życiu (z odsetkiem nawrotów do 80%), to szokujące, gdy słyszy się przypadki kamieni nerkowych u dzieci w młodym wieku!

Oczywiście, musimy lepiej dbać o te ciężko pracujące narządy … więc oto 12 sposobów, aby to osiągnąć.

Pij dużo wody

Jest to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów, aby utrzymać funkcjonowanie nerek w najlepszym wydaniu. Woda rozcieńcza materiały, które prowadzą do kamieni i pomaga wypłukać istniejące kamienie i inne toksyny.

Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość H2O i możesz oceniając kolor moczu – jeśli jest on słomkowy, oznacza to, że dostajesz wystarczająco dużo, aby zaspokoić swoje potrzeby. Pamiętaj, aby pić trochę więcej, jeśli ćwiczysz energicznie, skorzystaj z sauny lub pogody, ponieważ będziesz tracić więcej płynów przez dodatkową potliwość.

Rozpocznij dzień od cytrynowej wody

Ciepła szklanka wody cytrynowej każdego ranka zapewnia szereg korzyści zdrowotnych.

Może pomóc nerkom na kilku różnych poziomach – pomaga filtrować krew, wypłukuje je, a dzięki naturalnej zawartości cytryny może zapobiegać związaniu wapnia w organizmie z innymi minerałami, które prowadzą do kamieni.

Za dużo soli

Nadmiar soli może mieć negatywny wpływ na zdrowie nerek, ponieważ zwiększa ilość wapnia, które nerki muszą przefiltrować, co prowadzi do większego ryzyka wystąpienia kamieni. Sód jest naturalnie obecny w wielu produktach spożywczych – i jest niezbędnym składnikiem diety – ale większość ludzi spożywa podwójnie zalecane. Ze względu na nerki odłóż sól i unikaj tych zaskakująco wysokich przetworzonych potraw.

Zrównoważ poziom cukru we krwi

Wysoki poziom glukozy we krwi stanowi duże zagrożenie dla zdrowia nerek. W rzeczywistości u około połowy osób z cukrzycą rozwijają się uszkodzenie nerek. Diabetycy powinni regularnie wykonywać badanie czynności nerek, a wszyscy pozostali powinni upewnić się, że poziom cukru we krwi jest zrównoważony przez cały dzień. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci w tym pomóc.

Kontroluj ciśnienie krwi

Co zaskakujące, wysokie ciśnienie krwi jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia nerek, więc utrzymanie prawidłowego poziomu jest konieczne – nie tylko w przypadku nerek, ale także w zapobieganiu udarowi i zawałowi serca!

W połączeniu z innymi czynnikami, takimi jak cukrzyca lub wysoki poziom cholesterolu, podwyższone ciśnienie krwi może jeszcze bardziej spowodować uszkodzenie nerek. Regularnie jedz te potrawy, aby nie przekroczyć ciśnienia krwi przez dach.

Ocet jabłkowy

Jeśli nie spożywasz octu jabłkowego, powinnaś zacząć.

Ocet jabłkowy pomaga zapobiegać stresowi oksydacyjnemu nerek i wątroby, zwiększając poziom składników przeciwutleniających w organizmie. Działa również w celu zrównoważenia poziomu cukru we krwi i obniżenia ciśnienia krwi dla optymalnego zdrowia nerek.

Ogranicz czerwone mięso

National Kidney Foundation zaleca ograniczenie ilości czerwonego mięsa w diecie, ponieważ przyczyniają się one do powstawania kamieni poprzez gromadzenie się szkodliwego kwasu moczowego.

Dobre alternatywy dla mięsa to fasola, soczewica, ciecierzyca.

Gotuj od zera

Przetworzona żywność nie jest dobra dla Twojego zdrowia  – zawierają one wiele szkodliwych składników, często zawierają dużo cukru i soli … wszystkie są szkodliwe dla nerek. A przetworzona żywność bogata w fosfor (w tym zwykłe i dietetyczne napoje gazowane) może być szczególnie szkodliwa. Kiedy nerki nie działają najlepiej jak potrafią, fosfor gromadzi się w organizmie i może prowadzić do potencjalnie poważnych chorób.

Połącz bogate w pokarm wapnia i szczawianu

Kamienie nerkowe są często tworzone przez wapń (znajdujący się w nabiałach, liściastych zieleniach, owocach morza i wzbogaconej żywności) oraz szczawian (występujący w zielonych warzywach liściastych, truskawkach, słodkich ziemniakach, orzechach i wielu innych). Jednak żywność zawierająca te substancje również jest dość bogata w składniki odżywcze i jest ważna dla ogólnego stanu zdrowia, więc całkowite wyeliminowanie jej z diety nie jest dobrym pomysłem.

Jedz jagody

Jagody są szczególnie bogate w przeciwutleniacze, silne substancje, które, jak wykazano, zapobiegają tworzeniu się kamieni nerkowych, a nawet spowalniają rozwój choroby nerek. Ciesz się truskawkami, jagodami, malinami, jeżynami i więcej codziennie na zdrowie nerek. W szczególności żurawina to fantastyczne owoce zwalczające infekcje dróg moczowych, a nawet może pomóc w zapobieganiu nadmiernemu szczawianowi wapnia w nerkach.

Zjedz buraki

Rozkosznie głęboka i bogata w kolory, burak zawiera betainę, silny przeciwutleniacz, który zwiększa kwasowość moczu. To z kolei pomaga nerkom usunąć nagromadzenie fosforanu wapnia. Żelazo, kwas foliowy i magnez są również obecne w burakach – które pomagają nerkom i przepływowi krwi.

Jak widzicie jest dużo warzyw i owoców, które możesz włączyć do swojej diety i zrobić sobie sam detox. Np. sok z buraka. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk