Jak naturalnie leczyć Tarczycę? Zastosuj Je – Działaj

Jak naturalnie leczyć Tarczycę? Zastosuj Je – Działaj. Kolejny artykuł napisze dla was o tarczycy, gdyż problem jest coraz bardziej poważny. Co 2 osoba, która zgłasza się do mnie o pomoc w odchudzaniu to ma problemy z tarczycą, nie wie jaki trening wykonać lub brak motywacji. Coraz więcej  jest pań, które z braku problemów z otyłością co za tym idzie choroby tarczycy, nie chcą wychodzi ć z domu, bo sź wstydzą, nawet nie są pewne siebie. Od parunastu miesięcy uruchomiłam treningi Online Skype i okazał się strzałą w dziesiątkę. Napisz do mnie jeśli też masz taki problem, a chcesz zacząć ćwiczyć i w końcu  coś zrobić ze sobą m.klos@mataleo.eu

Teraz pare słów o tarczycy, jak  naturalnie ją leczyć.

Czy ciągle jesteś zmęczona? Czy twoja pamięć jest trochę mniej żywa? Czy zawsze czujesz zimno? Czy zauważyłaś spadek libido? Jeśli tak, winowajcą może być mały gruczoł w kształcie motyla, który znajduje się tuż pod twoim jabłkiem Adama: tarczycy. Choć mały, ten gruczoł faktycznie może sporo nabroić.. Tarczyca produkuje hormony tarczycy. Hormony te są rozprowadzane przez krwiobieg do całego organizmu i są odpowiedzialne za pomaganie swojemu organizmowi zamieniać jedzenie w energię.

Ekologia informuje, że gdy tarczyca nie działa prawidłowo, mogą wystąpić takie objawy, jak:

– Powolność
– Niska lub brak energii
– Niska temperatura ciała
– Sucha skóra
– Problemy ze snem
– Depresja
– Zła pamięć
– Stłuczenie
– Wysoki cholesterol
– Obrzęk wokół oczu i twarzy
– Mrowienie w dłoniach i nadgarstkach

Według Mind Body Green: „Niedoczynność lub niska czynność tarczycy jest cichą epidemią … Ludzie mogą cierpieć przez lata z objawami, których nasz konwencjonalny system medyczny często nie wie, jak leczyć, ponieważ objawy wydają się rozproszone lub niejasne, a często nie jest pigułką na bolączki. „

Naturalne środki lecznicze.

Zjedz więcej białka.

Hormon tarczycy jest transportowany do mięśni poprzez białka w krwiobiegu. Zjedz więcej białka, aby pomóc w normalizacji poziomu hormonów. Spróbuj potraw takich jak orzechy, komosa ryżowa, jajka, ryby i czerwone mięso. (Opuść produkty oparte na soi, ponieważ soja może blokować receptory komórek).

Zjedz tłuszcz.

Ekologia ciała sugeruje jedzenie zdrowych tłuszczów, aby utrzymać tarczę gotową do działania. Zalecają olej kokosowy (można go zjeść lub zastosować na skórę), aby obniżyć poziom cholesterolu. Wymień niezdrowe tłuszcze w diecie na surowe masło, olej z wątroby dorsza, żółtka jaj i czerwony olej palmowy.

Ćwicz regularnie.

Regularne ćwiczenia pomagają organizmowi pozbyć się toksyn. Oprócz pomagania organizmowi w wykopywaniu szkodliwych toksyn (które mogą wpływać na tarczycę), ćwiczenia mają wiele korzyści, takie jak utrata wagi, lepszy sen i mniej objawów depresji. (Klucz: znajdź coś, co lubisz!) Moje podopieczne działają, trenują i dają sobie radę.

Weź się w garść.

Możesz pomóc swojej tarczycy zarządzając poziomami stresu. Kiedy jesteś zestresowana, twoje ciało uwalnia hormon zwany kortyzolem. Ten kortyzol może zakłócać produkcję hormonów tarczycy. Zmniejsz stres, ćwicząc  (Wypróbuj ćwiczenia głębokiego oddechu lub jogę.)

Weź probiotyk.

Mind Body Green informuje, że odpowiednia ilość zdrowych bakterii jelitowych wpływa na sposób działania tarczycy. Pomocne może być spożywanie dużej ilości jogurtu, ale możesz również potrzebować suplementu probiotycznego.

Zdobądź witaminy.

Upewnij się, że dostajesz mnóstwo potrzebnych mikroelementów. Witaminy i minerały, na które warto się skoncentrować, to witamina D, żelazo, cynk, miedź, witamina A, witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe omega-3.

Dbanie o tarczycę może znacznie poprawić jakość życia. Zmiany w diecie i lepsza kontrola nad poziomami stresu mogą pomóc zredukować lub nawet wyeliminować wiele objawów niedoczynności tarczycy. 
Jeśli podejrzewasz, że masz chorobę tarczycy, skonsultuj się z lekarzem i to jak najszybciej. Na pewno zleci Ci badania THS, TS3, TS4 I KORTYZOL.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk