Jak leczyć rozejście mięśnia prostego Brzucha?

Wymach nogi do góry - pośladki

Jak leczyć rozejście mięśnia prostego Brzucha? Wśród wielu radości związanych z macierzyństwem są też pewne niezbyt pożądane zmiany ciała, które nie są tak radosne. Podczas gdy siła kobiecego ciała do wzrostu i zmiany jest dość cudowna, wyglądanie w ciąży nawet po miesiącach od urodzenia dziecka może być prawdziwym zabójcą zaufania dla nowych matek.

Na szczęście odpowiednie ćwiczenia mogą pomóc w uzdrowieniu ciała. Odbudowując swój rdzeń za pomocą specyficznych diastasowych ćwiczeń doodbytniczych, w krótkim czasie będziesz na drodze do bardziej płaskiego brzucha.

Jeśli masz problem z mięśniami brzucha po ciąży i chciałabyś wrócić do normalności, napisz do mnie, a ułożę dla ciebie odpowiedni plan treningowy KLIKNIJ TUTAJ. 

Czym jest Rozstęp mięśnia prostego brzucha?

Rozstęp mięśnia prostego brzucha est objawem nadmiernego ciśnienia wewnątrz brzucha i miednicy.

Według Mayo Clinic: „w czasie ciąży rosnąca macica rozciąga mięśnie brzucha. Może to spowodować rozdzielenie dwóch dużych równoległych pasm mięśni, które spotykają się w środku brzucha – stan zwany rozstęp mięśnia . Rozstęp mięśnia może spowodować wybrzuszenie w środku brzucha, gdzie dwa mięśnie rozdzielają się.

U niektórych kobiet mięśnie te rozciągają się bardziej niż inne, powodując, że zawartość brzucha „wylewa się” między mięśniami, prawie jak przepuklina. Na szczęście rozstęp mięśnia nie jest tak bolesna lub szkodliwa jak przepuklina (z wyjątkiem tego, że może wystąpić ból w dole pleców od słabego kręgosłupa po porodzie).

Musisz zapamiętać, że jeśli masz słaby kręgosłup, to całe twoje ciało może cierpieć.

Jak leczyć rozejście mięśnia prostego Brzucha?

Dobrą wiadomością jest to, że problem ten można naprawić za pomocą programu ćwiczeń. Zła wiadomość jest taka, że nie jest to takie proste, jak przyjmowanie ziół lub picie większej ilości wody (choć to pomoże nawilżyć skórę!).

Według Kellera: „Możliwe jest pełne rozwiązanie rozejścia mięśnia za pomocą ćwiczeń – ale sprawdzone ćwiczenia terapeutyczne są bardzo specyficzne i precyzyjne i są przeciwstawne do podstawowych ćwiczeń, które większość ludzi wykonuje, gdy postanowili poprawić siłę kręgosłupa”.

W przypadku kobiet po porodzie nie zaleca się standardowego przysiadów, zwłaszcza gdy wiemy, że występuje rozejścia mięśnia brzucha. Dzieje się tak dlatego, że sposób, w jaki zazwyczaj wykonuje się przysiad, ma wpływ na znaczne zwiększenie ciśnienia wewnątrzbrzusznego, wypychając twoje organy na zewnątrz w kierunku szczeliny lub przez nią, a następnie w dół na dno miednicy – w kierunku, w którym naprawdę nie chcesz, aby twoje organy były ściśnięte. ”

Zamiast tego kluczowe są ćwiczenia na rozejście mięśni brzucha, które koncentrują się na wzmocnieniu linii włóknistej struktury biegnącej wzdłuż linii środkowej brzucha.

Jednym z dobrych ćwiczeń aby wzmocnić brzuch i kręgosłup jest utrzymanie ciała przy ścianie na ugiętych nogach. 

 

Pamiętaj, że zwiększasz swoją samoocenę i osiągasz osobiste cele, otwierając drzwi do świata fitness i zdrowego stylu życia. Spróbuj teraz, aby jak najszybciej zobaczyć najlepszą wersję siebie.

Jestem po Twojej stronie podczas całej Twojej podróży! Bądź zmotywowana, a możesz osiągnąć swoje cele. Jeśli zmagasz się ze swoją motywacją, spójrz na jeden z naszych wielu artykułów, aby uzyskać inspirację lub napisz do mnie na m.klos@mataleo.eu

Pomóż mi wspierać i motywować tych, których kochasz, udostępniając im ten artykuł i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk