Jak Leczyć Ból Pleców – Nowe Ćwiczenia i Po Bólu

Jak Leczyć ból pleców

Jak Leczyć Ból Pleców – Nowe Ćwiczenia i Po Bólu

Okrągłe plecy oznaczają, że masz kifozę i musisz koniecznie zgłosić się do lekarza. Co to jest Kifoza? Jest to nadmierne wygięcie klatki piersiowej w odcinku kręgosłupa w kierunku tylnim. Problemem tego stanu jest nadmierny ból i może prowadzić do wielu zaburzeń.

Brak odpowiednio szybkiego rozpoznania – diagnozy wydłuża czas rozwiązania problemu posturalnej. Kiedy problem okrągłych pleców się nasila, a ból jest do niezniesienia, ważne jest aby nei czekać na ostanią chwilę. Przede wszystkim bedziesz miec osłabione mięśnie, co prowadzi do zawrotów głowy czy braku koncentracji.

Pamiętaj, że jeśłi masz jakikolwiek bołe w kręgosłupie, najlepszym lekarstwem jest aktywnośc fizyczna odpowiednio dobrana pod jednostkę chorobową i stanu pacjęta. Im dłużej będziesz się zastanawiać nad swoim stanem zdrowia, tym dłużej będzie wszsytko trwało.

Teraz przedstawię Tobie 3 ćwiczenia, ale wykonuj je tylko wtedy, gdy naprawdę jesteś początkującym etapie bólu w krękosłupie. Jeśli te ćwiczenia powodują dalsze problemy z kręgosłupem, napewno czeka cię wizyta u specjalisty.

1.Ćwiczenie klęku podpartego z kolanami oderwanymi od maty jest bardzo dobe na stbilizacje kręgosłupa jak i cąłego ciała. Na początku możesz te ćwiczenie zrobić z kolanami opartymi na macie i wtedy oderwać dłonie raz do prawej, raz do lewego barku. Powtórz parę razy i przejdz do kolejnego ćwiczenia.

2.Kolejne ćwiczenie, które wymaga twjej siły w ramionach. Nie musisz na początek odrywac kolan od maty. Bedzie prościej jak będą stykały się z matą. Staraj się plecy mieć w jednej lini i nie wypyjach pośladków do góry. Spróbuj parę razy i przejdz do kolejnego i ostatniego ćwiczenia.

3.Na koniec ćwiczenie, które wzmocni wasze plecy. Wystarczy, że prawą rękę i lewą noge jednocześnie wyprostyjesz i zmienisz strony tak aby przećwiczysz każdą stronę.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk