Jak długo potrzeba różnych produktów spożywczych do trawienia – warto wiedzieć

trawienie

Jak długo potrzeba różnych produktów spożywczych do trawienia – warto wiedzieć. Wpływ trawienia na utratę wagi jest bardzo znaczący. Jak powiedziano nam wiele razy, jesteśmy tym, co jemy. Oczywiście dokładny czas trawienia zależy od zdrowia fizycznego, metabolizmu, wieku, a nawet płci, ale ogólnie rzecz biorąc, niektóre pokarmy przejdą przez ciebie w krótkim czasie, podczas gdy inne będą wędrować w twoim systemie przez jakiś czas.

Współpraca treningami online.

Przygotowałam ten artykuł, aby pomóc Ci zachować zrównoważoną dietę.

Jeśli uprościmy ten termin, czas trawienia jest procedurą, w której spożywane jedzenie rozpada się na małe cząsteczki, które przenoszą się przez układ jelitowy do krwioobiegu. Ważne jest, aby zrozumieć czas trawienia, aby schudnąć lub zachować to, co już osiągnąłeś.

Szybko-strawne jedzeni

Jeśli masz dużo szybko trawionego jedzenia, może się okazać, że jesz o wiele więcej niż powinieneś, ponieważ wkrótce po zjedzeniu wszystko zniknęło i znów czujesz głód. Ten rodzaj jedzenia zapewnia szybki zastrzyk energii – innymi słowy, skok poziomu glukozy. Podczas gdy zastrzyk energii brzmi dobrze, jeśli twoje ciało jest zalane glukozą i nie zużywa go, reszta zamienia się w tłuszcz.

Wolno-trawione jedzenie

Wolno trawione jedzenie podnosi poziom cukru we krwi znacznie wolniej, zapewniając bardziej stabilną i zrównoważoną energię. Ale jeśli jesz tylko bardzo wolno trawiące pokarmy, Twój układ trawienny cały czas działa na maksimum i może być dość trudny dla twojego ciała.

Sugeruję, aby nie mieszać szybkich i wolnych rodzajów żywności w jednym posiłku i unikać zbyt szybkiego spożywania fast foodów po powolnym, ponieważ trawienie jeszcze się nie zakończyło, więc nie przeciążasz żołądka.

Najlepszy czas na przetwarzanie żywności zawierającej składniki o różnych czasach trawienia to pora lunchu, kiedy twój układ trawienny jest najbardziej aktywny. Posiłki na śniadanie i obiadokolację powinny być prostsze, najlepiej z produktami szybko trawionymi, dzięki czemu wkrótce po śniadaniu otrzymasz zastrzyk energii i pozwolisz żołądkowi odpocząć w nocy.

1. Woda – Natychmiast wchodzi do jelit.

2. Sok owocowy lub warzywny – 15-20 minut

3. Surowe warzywa – 30-40 minut

4. Ryba – 45–60 minut

5. Sałatka z olejem – 1 godzina

6. Warzywa skrobiowe – 1,5-2 godziny

7. Ziarna (ryż, kasza gryczana, komosa ryżowa) – 2 godziny

8. Kurczak – 1,5-2 godziny

9.Mięso – 4-7 godzin

Czy jesz więcej produktów wolno trawiących lub szybko trawiących? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk