JAK Długo Musisz Ćwiczyć Żeby Zobaczyć REZULTATY?

Fat and slim woman before and after weight loss Stock vector illustration

JAK DŁUGO MUSISZ ĆWICZYĆ ŻEBY ZOBACZYĆ REZULTATY? Możemy założyć, ze niezależnie od twoich celów zaraz pojawiają się w głowie dwa pierwsze pytania ; jak długo powinnaś ćwiczyć?  jak długo należy ćwiczyć, aby zobaczyć rezultaty. W tym artykule podam kilka podstawowych wskazówek, w jaki sposób zwiększyć skuteczność treningu. Pamiętaj, że to sa tylko podstawy i aby rezultaty były większe, trening musisz systematycznie trzeba zmieniać! Nie możesz ćwiczyć pół roku tego samego?

1.SESJE NIE MUSZA BYĆ MARATONEM

Nadgorliwością możesz nie dojść do swoich celów. Trenuj do 40 minutowych sesji, aby uzyskać optymalne wyniki pod względem przyrostu masy mięśniowej. Po 40 minutach, poziom testosteronu spada  (panowie),podczas gdy poziom kortyzolu zaczyna rosnąc, dzięki czemu długie sesje nie działają korzystnie. Wystarczy pamiętać, że więcej nie zawsze znaczy lepiej.

2.WYSOKA INTENSYWNOŚĆ

Intensywność jest kluczem zarówno do przyrostu masy mięśniowej jak i siły. Ponieważ aby był możliwy wzrost mięśni, wymaga przeciążenia mechanicznego i metabolicznego, zdecyduj się na trening o wysokiej intensywności, który zawiera mało powtórzeń. Upewnij się, ze umożliwiasz swojemu organizmowi co najmniej 48 godzin odpoczynku pomiędzy treningami o wysokiej intensywności, aby zapewnić maksymalny wzrost.

3. ZWIĘKSZAJ SWOJE WYZWANIA STOPNIOWO

JAK Długo Musisz Ćwiczyć Żeby Zobaczyć REZULTATY? Po pierwszych kilku tygodniach trenowania, twoje mięśnie będą czuły się komfortowo na tyle ze będziesz mogła zmieniać ćwiczenia i dodawać większe obciążenie. Oczywiście będziesz musiała zwiększyć bodźcie w celu utrzymania procesu wzrostu mięśni poprzez wprowadzanie większych ilości sesji tygodniowo, większe ciężary lub bardziej zaawansowane ćwiczenia. Ogólna zasada tego typu sesji to poprawia twoja wytrzymałość.

Przy częstych i regularnych treningach oraz trzymaniu się odpowiedniej diety, zaczniesz widzieć efekty po pierwszym miesiącu. To całkiem normalne, że wystąpi wzrost o 10% w tym, ile jesteś w stanie podnieść każdego miesiąca przez pierwsze 4 lub 6 miesięcy. Później należny zwiększyć wyzwanie, aby utrzymać bieżąca sile. Pod względem mięśni, prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej sześc tygodni ułożonego treningu, aby zobaczyć rezultaty. Tak czy inaczej, utrzymywanie tej rutyny będzie dla ciebie dość satysfakcjonujące i będzie to podroż do lepszej, sprawniejszej i zdrowszej Ty.

Pamiętajcie,że każdy jest inny i  inaczej reaguje na trening i dietę, dlatego zawsze podchodzę do pań indywidualnie. Trening i dieta rozpisana jest po konsultacji SKYPE.  

Jesli jestes zainteresowana współpraca to napisz do mnie wiadomość m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk