Im Większy Brzuch – Tym Więcej chorób – Gosia Klos

Im Większy Brzuch – Tym Więcej chorób – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Czy wiesz, że stan zdrowia Twojego układu pokarmowego, zaczynając od zębów i kończąc na jelicie grubym jest najważniejszy w odchudzaniu? Weźmy na przykład ulubiony posiłek – kanapkę (chleb posmarowany masłem z wędliną) popijaną herbatą lub kawą.

Proszę o przeczytanie tego artykułu bardzo uważnie!

Chleb należy do węglowodanów, masło do tłuszczy, a wędlina do grupy białkowej. Połączenie tych produktów tworzy w żołądku ciężko strawną mieszankę. Zgodnie z fizjologią pracy układu pokarmowego węglowodany są trawione w jamie ustnej i częściowo w dwunastnicy, białka w żołądku i dwunastnicy, przy czym w żołądku i dwunastnicy dla strawienia białka wytwarzane są różne soki trawienne, które do trawienia potrzebują różną ilość czasu. Masło, dostając się do żołądka, hamuje działanie tych soków. Proces trawienia pokarmu jest zahamowany i pożywienie w żołądku leży „kamieniem”.

Im Większy Brzuch – Tym Więcej chorób – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Popijając to wszystko płynem (herbatą, kawą itp.) zmywamy niestrawiony pokarm i kwaśny sok żołądkowy z żołądka do dwunastnicy. W dwunastnicy istnieje odczyn zasadowy. Kwaśny sok żołądkowy przedostaje się do dwunastnicy i „zjada” jej śluzówkę, co na początku powoduje jej zapalenie, a z biegiem czasu owrzodzenie. Dalej z dwunastnicy niestrawione resztki pokarmu dostają się do jelita grubego, gdzie niestrawiony chleb gnije, a wędlina tworzy, „osad” i kamienie kałowe. Jaki wpływ mają one na stan zdrowia, dowiemy się niebawem.

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez kanapki. Ja też nie jestem ich przeciwnikiem. Chleb posmarowany masłem, z pomidorem lub ogórkiem, albo tłusty ser lub plasterek wędliny zawinięty w liść sałaty – takie kanapki jeść możemy. Natomiast nie ma bardziej szkodliwego połączenia dla układu pokarmowego niż zjedzone razem chleb, masło i wędlina. W związku z tym, że takiego rodzaju kanapki większość z nas spożywa na co dzień, chcę zwrócić tym przykładem Państwa uwagę na to, jakie niebezpieczeństwo dla zdrowia niesie połączenie produktów podobnego rodzaju.

Jaki więc pokarm daje nam energia życia? Taki, który rośnie pod promieniami słońca. Tylko słońce jest uniwersalnym źródłem energii dla wszystkiego, co żywe. Natura obdarzyła rośliny zdolnością akumulowania i przerabiania energii słonecznej, którą potem oddają człowiekowi. Od odżywiania zależy nie tylko stan naszego zdrowia, ale także długość życia.

Trzeba po prostu mniej jeść.

Zgadzają się z tą opinią praktycznie wszyscy specjaliści. Jak wykazały masowe badania ludności, nadwaga w dużym stopniu zwiększa ryzyko zachorowalności na raka.

A więc, jak powstrzymywać swój apetyt?

Jedzcie więcej produktów, które powodują szybkie nasycenie –  fasolę, groch, rośliny strączkowe, smażone ziarna słonecznika, kasze. Bardzo często ludzie mylą poczucie głodu z pragnieniem do picia. Jeżeli czujecie się głodni, spróbujcie wypić powoli jedną, dwie szklanki wody. Po 10-15 minutach głód przeważnie znika.

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

DZIAŁAJ I NAPISZ DO MNIE 

M.KLOS@BTINTERNET.COM

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk