4 Wskazówki Jak wzmocnić i spalić tłuszcz z pleców?

KREGOSŁUP

Przychodzi taki moment, że utrata  wagi staje się prawdziwym problemem, gdy tłuszcz zaczyna się budować na plecach. Napiszę dziś 4 wskazówki jak spalić tłuszcz PLECÓW i zacznij wdrażać do swojego życia, a pomogą Ci uzyskać lepsze rezultaty i wzmocnić Twój kręgosłup .

1. Zjedz zdrowo

Trening nie jest jedynym sposobem na utratę wagi, ale bardzo pomaga wzmocnić kręgosłup.  Pamiętaj, należy również jeść zdrowo i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jedzenie, które jesz, wpływa na twoje ciało i Twój tłuszcz z pleców, dlatego ważne jest, aby wybrać zdrową i organiczną żywność.

2. Ćwiczenia Cardio

Należy zrobić Cardio PRZYNAJMNIEJ  1 godzinę na dobę po treningu siłowym, co najmniej pięć razy w tygodniu. Trening interwałowy jest bardzo dobry dla Ciebie na początku. Ja tak trenuje z moimi podopiecznymi, dlatego maja takie fantastyczne efekty.

3. Wzmacniaj swój kręgosłup.

Upewnij się, że ćwiczenia dotyczą mięśni i  kręgosłupa. Poprzez wzmocnienie kregosłupa ustawisz wszystko na swoim miejscu. Stonowane tylne mięśnie zapewniają płaski brzuch i redukują twój tłuszcz na całym ciele. W ostatnim podpunkcie opowiem jak o niego zadbać.

4. Zaniedbany kręgosłup.

Spróbujmy stanąć przed lustrem i popatrzeć na siebie uważnie. Jak wygląda nasz kręgosłup? Czy nie pojawia się u nas garb? Czy brzuch nie jest wypięty do przodu? Czy nie męczą nas bóle w plecach? Niestety u większości osób występują te wszystkie objawy. Ból w plecach i wypięty brzuch, to konsekwencja słabych mięśni pleców. Kiedyś trzymały one nasz kręgosłup bez żadnego napięcia. Z wiekiem mięśnie osłabły z powodu braku ćwiczeń fizycznych, nieprawidłowego odżywiania się, nadwagi, spania na miękkim materacu itp

Kręgosłup jest podstawą, na której utrzymuje się wszystko, z czego składa się ciało człowieka. Bardzo często w czasie różnorodnych ruchów występują minimalne przemieszczenia kręgów. Mięśnie wokół przemieszczonego kręgu stają się sztywne i to przeszkadza kręgowi wrócić na prawidłowe miejsce. Zaczyna się proces powolnego zapalenia nerwu i mięśnia, które powoduje ból, a także ograniczenie ruchliwości.

Więc za nim znowu zaczniesz zwlekać z treningami i dietą pomyśl co będzie za parę lat z Twoim kręgosłupem? Mając jeszcze te fałdy na plecach, obciążasz go niesamowicie. Nie raz prowadziłam panią, która za nim coś powiedziała o odchudzaniu, zaczęła mówić o swoim kręgosłupie, że boli jak śpi czy siada na sofie…

Całe Twoje zaniedbanie i tak wyjdzie za jakiś czas, ale wtedy może być już za późno, abym mogła tobie pomóc.  Nie czekaj na ostatnią chwile i działaj teraz. 

Zaniedbując swój kręgosłup, nie zdajesz sobie sprawy z tego, że przyczyniasz się w ten sposób do większości trapiących nas chorób  i dlatego, żeby odzyskać utracone zdrowie, należy w pierwszej kolejności zająć się swoim kręgosłupem.

Napisz do mnie m.klos@btinternet.com, a ustalę dla ciebie trening indywidualnie pod Twój ból kregosłupa. 

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk