Helicobacter Pylori – Objawy i Leczenie – BAKTERIA

Helicobacter Pylori – Objawy i Leczenie – BAKTERIA. Nie podejrzewasz nawet, że Helicobacter pylori jest ukryty w twoim ciele – spiralna bakteria Gram-ujemna, która atakuje różne obszary żołądka i dwunastnicy. Jest to specjalna bakteria, która nie wykazuje żadnych objawów po spożyciu. Może być przekazywana przez nie umyte ręce i jedzenie. Nieterminowe leczenie takiej choroby szybko prowadzi do choroby wrzodowej, a nawet do raka żołądka!

Obecnie wiadomo, że bakteria ta odpowiada w przybliżeniu za 80% przypadków choroby wrzodowej żołądka i 90% przypadków choroby wrzodowej dwunastnicy. Jest również uznanym czynnikiem ryzyka rozwoju raka żo- łądka i chłoniaka żołądka (mucosa associated lymphoid tis- sue, MALT). Nowotwory te rozwijają się u blisko 1% zaka- żonych. Ponieważ u około 10–20% zakażonych rozwijają się konkretne choroby związane z infekcją H. pylori, diagno- stykę zakażenia należy przeprowadzić tylko w przypadku planowanego leczenia. Klasyczne wskazania do eradykacji zostały oparte na uzgodnieniach europejskich opublikowa- nych jako Konsensus Maastricht IV/Florencja(15). Zalecenia obejmują następujące sytuacje kliniczne:

  • choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy (aktywna, nieaktywna, powikłana);
  • przewlekłe leczenie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ);
  • przebyta operacja z powodu choroby wrzodowej;
  • zanikowe zapalenie żołądka;
  • resekcja żołądka z powodu raka;
  • rak żołądka w rodzinie (krewni I stopnia);
  • chłoniak żołądka typu MALT;
  • dyspepsja niediagnozowana lub czynnościowa;
  • przewlekłe stosowanie inhibitorów pompy protonowej;
  • niedokrwistość z niedoboru żelaza o niewyjaśnionej przyczynie;
  • samoistna plamica małopłytkowa;
  • niedobór witaminy B12;

Czasami trudno jest zrozumieć, dlaczego brzuch się wybrzusza. Może to być spowodowane wzdęciem lub osadzonymi tłuszczami na żołądku. Zwykle, jeśli jesteś otyła, jedząc niezdrowe jedzenie, może to spowodować zaburzenia żołądkowe spowodowane niewłaściwym odżywianiem. Jeśli odczuwasz dyskomfort po jedzeniu, to wiesz, że zgromadziłeś dużo gazów.

Gazy lub bóle brzucha mogą wskazywać, że spożywane pokarmy nie są odpowiednio trawione. I dlatego powstaje dużo gazu w żołądku, wydaje się, że żołądek jest duży. Podobnie, jeśli w ciągu dnia żołądek (szczególnie w dolnej jamie brzusznej) zmniejszył się w kilka godzin po jedzeniu, to problemem powiększonej talii, gdzie jest tworzenie się gazów w jelicie.

Tradycyjne metody leczenia wzdęci:

Pietruszka i koperek
Ogólnie rzecz biorąc, każda zielonka może tłumić powstałe gazy. Może to być nie tylko pietruszka i koperek, ale także szpinak. Możesz jeść zielonkę właśnie   dodając do jedzenia.

Środki zobojętniające kwas, które zmniejszają kwasowość
Kiedy jesz tłuste jedzenie, ciało jest utlenione, pojawiają się gazy. I na przykład napój gazowany jest środkiem zmniejszającym kwasowość. Dlatego po posiłku, a najlepiej przed posiłkiem, wypij szklankę wody z łyżką sody oczyszczonej. Pamiętaj, aby ugasić go wrzątkiem.

Magnez
Niektórzy zalecają picie magnezu, podobno pomaga usunąć nadmiar gazów. Wiele magnezu znajduje się w warzywach liściastych, roślinach strączkowych i zbożach.

Zielona herbata
Prawidłowo parzona herbata jest dobrym narzędziem do normalizacji pracy jelit. I można pić herbatę nie tylko zieloną, ale także rumianku, mięty, z mniszka lekarskiego i herbaty imbirowej.

Zsiadłe mleko i jogurt
Zsiadłe mleko i jogurt zawierają aktywne bakterie, które mogą pomóc w zapobieganiu nadmiernej produkcji gazu. Wszyscy wiedzą, że gazy tworzą szkodliwe bakterie, a więc kwaśne mleko i jogurt zawierają bakterie laktowe, które szybko radzą sobie ze szkodliwymi bakteriami. Również kwaśne mleko i jogurt są zalecane do picia z dysbakteriozją jelit, jako środek leczenia.

Specjalne ćwiczenia na wzdęcia
Jest kilka dobrych ćwiczeń, które pomogą szybko pozbyć się wzdęć. Te ćwiczenia nie są profilaktyczne, ale są wykonywane tylko wtedy, gdy czujesz nagromadzenie gazów w jelicie. Napisz do mnie, a ustalę dla ciebie plan treningowy m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk