Fitness na powietrzu

Fitness na powietrzu –  Moim zdaniem wszystkie ćwiczenia powinno się wykonywać na dworze, nawet jak jest zimno, a szczególnie jazda na rowerze czy bieganie, bo tylko wtedy jest  to najbardziej efektywne. Dlaczego?  Pewnie zaraz mi powiesz, że jest nudno , trudno i nieprzyjemnie. Tak czasami owszem, ale opór wiatru i trudne warunki zmuszają nasz organizm do większego wysiłku niż ćwicząc przyjemnie w klubie Fitness. Nawet jeśli wolicie jednak ćwiczyć  w klubie czy w domu – ważne, że w ogóle ćwiczysz.

Fitness na powietrzu

Sporty takie jak futbol, koszykówka, siatkówka zmuszają do ruchów ciała angażujących różne mięśnie tułowia i wszystkie grupy mięśni kończyn w sposób naturalny, a w ćwiczeniach w sali trzeba zwracać specjalnie uwagę, by takie mięśnie rozwijać. Nawet pogoda może urozmaicić ćwiczenia i zwiększyć ich efektywność. Kiedy na przykład podczas jazdy na rowerze wieje wiatr, trzeba mocno pedałować, aby przezwyciężyć opór powietrza, a to wymaga spalenia dodatkowych dużych ilości kalorii.

Dla mnie jednakże największą korzyścią ćwiczeń w plenerze jest to, że mam na nie wciąż wielką ochotę, czego nigdy w takim stopniu nie doświadczałam chodząc do klubów. I teraz ćwiczenia nie są dla mnie czymś wydzielonym, zaplanowanym na określony dzień i godzinę. Nauczyłam się jak integrować aktywność ruchową z resztą mojego życia. Na przykład zaczynam bieganie z moim synkiem siedzącym w wózku spacerowym, a potem zabieram psa na bieganie raczej, niż na spacer. Na schodach ruchomych nie stoję biernie, gdy to możliwe. W autobusie stojąc napinam brzuch. I tak w każdej sytuacji coś robie.  Praktycznie wszędzie możesz wykonywać ćwiczenia

Zatem moje drogie panie nic innego jak trzeba się zmobilizować, ruszyć tyłeczki i zacząć ćwiczyć!!

 

Proszę podzielić się tym artykułem, jeśli się podobało. Byłbym bardzo wdzięczna.

Pierwsze 5 komentarzy pod artykułem  dostanie rozpisany trening na NOGI . Zapraszam do dyskusji  😉

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)

 


Email :
Imię :

 

ZAPRASZAM NA TRENING POSLADKÓW 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk