Fitness pożegnaj się z tłuszczykiem

TWOJE CIAŁO LUBI ODKŁADAĆ NA POTEM

Każda kobieta posiada mniej hormonów odpowiadających za agresje ( testosteron )

niż mężczyzna. Tak wiec  zbudowanie ogromnych mięśni u kobiet jest niemożliwe, bez przyjmowania sterydów.

Każda normalna kobieta jeśli nie zwariowała i nie przyjmuje sterydów zawsze zatrzyma się na kilku ruchów przed ostatnim nie możliwym już do wykonania powtórzeniem, czyli odmowa mięśni do współpracy.

Pewnie jak bym ci kazała zrobić jeszcze jedna serie to dałabyś rade, ale , ale jest to już nadmiernym wysiłkiem.

Oprócz tego ze posiadasz mniej testosteronu, to w Twoich mięśniach jest mniej tez włókien mięśniowych właśnie to jest Głowna przyczyna tego, ze trening siłowy 6-8 powtórzeń jest bardziej efektywny dla facetów. Dla ciebie jest on niepożyteczny …

U kobiet ponad połowa mięśni skoncentrowana jest w dolnej części ciała nogi, uda, pośladki. Dlatego kobiety ciało reaguje zdecydowanie szybciej na treningi tych partii mięśniowych niż treningi górnej części ciała klatka piersiowa, ramiona., plecy.

 

Tkanka tłuszczowa

PRZEMIANA MATERII

U kobiety niestety, ale jest bardziej wolniejsza, niż u mężczyzny. DLACZEGO?? Dlatego, ze kobieta ma mniejszy procent mięśni niż facet. W sumie dobrze, ponieważ mięśnie lubią bardzo zżerać mięśnie.

NADMIAR WĘGLOWODANÓW

Węglowodany są łatwiej odkładane u kobiety, niż u mężczyzny. U kobiety zamieniają się w tłuszcz, a facetów tworzą zapasy. Z drugiej strony te zapasy możesz wykorzystaj jako zasobnik energetyczny.

ZAPAMIĘTAJ; potrzebne węglowodany łatwo będą magazynowały się w mięśniach, a nadmiar ich będzie się odkładał w tkankę tłuszczową.

CYKL MENSTRUACYJNY

Czy zauważyłaś, ze kiedy masz koniec menstruacji to masz bardzo przyrost siły fizycznej? Stan ten trwa 2 tygodnie, trwa do momentu jak dojdzie jajeczko.

Po dwóch tygodniach ( 28 dniu cyklu ) występuje owulacja przechodzi w maksymalnej energi-ekonomi. I przez kolejne dwa tygodnie będziesz pracowała o wiele lżej.  Trenuj wtedy z mniejszym obciążeniem i delikatnie.

SPALANIE TŁUSZCZU

Tłuszcz najlepiej spalisz przy dłuższym i nisko intensywnym treningu 30-45 max.

Tętno w przedziale 110-124 uderzeń serca na minutę.  Przy tym tempie bardzo będziesz spalać tkankę tłuszczową.

Praktycznie rzecz biorąc – to Fitness jest lekkim i przyjemnym zajęciem, ponieważ dają możliwość pracy nad mięśniami bez obawy utraty ich objętości z powodu diety.

Moim zdaniem po pewnym czasie zetkniesz się z takim problemem, ze ciężar będzie za małym obciążenie. I w rzeczywistości obciążenie jest na tyle małe, ze az nieefektywne…czyli nie ma progresu!!

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

 

 ZAPRASZAM NA REWELACYJNY TRENING 😉

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk