Fitness – rozstępy jak się pozbyć

Fitness-rozstepy-jak-sie-pozbyc

Fitness – rozstępy jak się pozbyć – Rozstępy wpływają bardzo źle zarówno jak i dla mężczyzn tak i kobiet. Kiedy? Pierwsze pojawienie się rozstępów występuje zwykle w okresie dojrzewania. Powodem jest to, że na tym etapie, ciało nastolatka przechodzi w szybki wzrost skóry i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Brak równowagi hormonalnej przyczyniają się również do rozwoju tych znaków.

Kobiety w ciąży są szczególnie podatne na rozstępy, ponieważ  hormony ulegają również ich zmianom. Mężczyźni, którzy pracują obecnie lub biorą sterydy są również dotknięte nimi. Zazwyczaj pojawiają się na brzuchu i biodrach. Rozstępy, które znajdują się na nogach i ramionach będą łatwo zauważone  przez innych ludzi, zwłaszcza jeśli nosisz szorty lub koszulki na krótki rękaw. Otyłość odgrywa również ważną rolę w rozwoju rozstępów.

Co to są rozstępy? W rzeczywistości są one uważane za blizny skórne. Jeżeli trudno jest usunąć ślady na powierzchni skóry wyobraź sobie jak ciężko jest usunięcie tych, które znajdują się w środkowej warstwie skóry. To jest to, co faktycznie się dzieje, gdy zaczynają się rozwijać na skórze. Wewnętrzna warstwa nazywana skórą właściwą skóry zawiera tkankę skóry.

To przerywa również produkcję kolagenu, który sprawia, ponieważ kolagen jest to środek, który leczy tkankę. Jak wspomniałam  wcześniej, mogą rozwijać się w różnych częściach ciała, a rozstępy na nogach są jednym z najtrudniejszym się do pozbycia.

Jak pozbyć się rozstępów?

Fitness-rozstepy-jak-sie-pozbyc

Ćwicz regularnie – Niektóre rozstępy znikną w czasie, ale większość z nich nie znikają całkowicie. Jednym z najtrudniejszych do usunięcia są te na nogach. Jeśli masz rozstępy na nogach, trzeba będzie wykonać ćwiczenia takie jak bieganie i ćwiczenia na nogi np. z  piłka. Ważne jest także, aby odżywiać się prawidłowo, dzięki czemu możesz nawet zgubić parę kilogramów . Jednakże, jeśli jesteś zbyt zmęczona, aby wykonać ćwiczenia , są bardziej drastyczne metody leczenia, takie jak  operację, których nie polecam.

 

Leczenie laserowe –  jest procedurą mniej bolesną i  bardzo kosztowną. Jeśli boisz się ryzyka i chcesz wydać mniej, możesz  używać  kremów typowych na rozstępów.

Proszę podzielić się tym artykułem, jeśli się podobało. Byłbym bardzo wdzięczna.

Pierwsze 5 komentarzy pod artykułem  dostanie rozpisany trening na NOGI . Zapraszam do dyskusji  😉

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

 ZAPRASZAM NA TRENING 😉

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk