DZIECI, Nadpobudliwość i Minerały – wskazówka 4

Ważny artykuł - niezdrowe jedzenie - Gosia Klos

Zacznijmy od tego, że większość dzieci w mniejszym lub większym stopniu cierpi na niedobór witamin, zwłaszcza witaminy C, D3 i grupy witamin. Niedobór witamin to osobny przedmiot, który należy dokładnie rozważyć. Jednak istnieje jeszcze bardziej powszechny problem, a mianowicie niedobór minerałów śladowych. Obecnie wiele dzieci nie tylko spędza znaczną część swojego dnia w klasie lub przed komputerem, gdzie nie odczuwa znacznego dziennego nasłonecznienia skóry, ale nie spożywa dużych ilości owoców i warzyw, co jest przyczyną wielu chorób i otyłości. Dodaj do prostego braku spożywania wystarczającej ilości właściwego pokarmu, faktu, że pewna liczba dzieci była na antybiotykach, co niewątpliwie pogorszyło zdolność ich jelit do wchłaniania składników odżywczych z jedzenia. Więc nawet jeśli ich dieta jest zdrowa i obfita w owoce i warzywa, istnieje znaczna szansa, że ​​nie są w stanie przyswoić wystarczającej ilości pożywienia, aby stworzyć optymalne środowisko.

Prowadzi to do fizycznych, emocjonalnych i mentalnych „problemów” u dzieci.

Wielu rodziców, z którymi pracuję, którzy chcą poprawić zdrowie swoich dzieci lub wyjaśnić niektóre „nadpobudliwe” zachowania swoich dzieci, jest na końcu ich sznurka. W wielu przypadkach pracowali z naturopatami, kręgarzami i innymi metodami „praktykujących” – często wydając tysiące funtów na konsultacje, nie wspominając o zbyt wysokich cenach suplementów, mając nadzieję na znalezienie czegoś, co dostarczy odpowiedzi. Niestety, dzieci są w przeważającej mierze błędnie zdiagnozowane jako mające stan taki jak ADHD lub ADD.

W ogromnej większości sytuacji istnieją tylko dwie proste odpowiedzi: podstawowe odżywianie lub drenaż energii z sytuacji w domu lub w szkole. Zawsze opowiadam się za pierwszym kwadratem i zaczynam od podstaw.

KROK PIERWSZY: Nutrition. Dzieci muszą jeść duże ilości owoców i warzyw oraz koktajlami, świeżymi tłoczonymi sokami lub całymi owocami i warzywami – wybór należy do ciebie i do nich.  Nie można uzupełnić dodatku, który można uzyskać z konsumpcji czystych ekologicznych owoców i warzyw. Tak więc priorytetem numer jeden znaleść sposób na dostarczanie naturalnych owoców i warzyw. Ja wiem, że banan z Afryki różni się od banana europejskiego, ale jest w nim 60 % witamin, które wasze dziecko potrzebuje.

KROK DRUGI: Wyeliminuj ukrytych złodziei składników odżywczych. Przykładem jest? Mleko migdałowe.  Uwielbiam świeże organiczne mleko migdałowe surowe, ale tutaj jest problem: większość ludzi używa mleka migdałowego w pudełkach.  Nie musimy wchodzić w rakotwórcze połączenie plastiku, kartonu z kazeiną. Pakowane mleko migdałowe ma trzy poważne problemy: po pierwsze, użyte migdały NIE są surowe (do tego dojdziemy za minutę); po drugie, mleko w pudełku często zawiera szkodliwe środki konserwujące, takie jak karagen, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka, a po trzecie, same pojemniki zawierają szkodliwe chemikalia. Wszystkie migdały   pasteryzowane są w wysokiej temperaturze albo poddawane pasteryzacji chemicznej. Takie jest prawo.

Oprócz niebezpieczeństw związanych z chemikaliami zawartymi w mleku w pudełkach, jest kwestia kwasu fitynowego. Kwas fitynowy występuje w migdałach, chyba że zostały wcześniej namoczone. Komercyjni producenci mleka migdałowego nie moczą delikatnie migdałów przez noc przed przygotowywaniem masowych partii mleka migdałowego do sprzedaży. Tak więc, jeśli pijesz dużo komercyjnego mleka migdałowego lub innego kartonowego bagna, zużywasz sporo kwasu fitynowego. Jeśli kupisz naprawdę surowe migdały uprawiane w Hiszpanii lub we Włoszech (gdzie nie ma przepisów wymagających pasteryzacji),  moczysz przez noc i zrobisz swoje własne mleko migdałowe w domu, doskonale! Ciesz się. Ale bez etapu namaczania kwasu fitynowego, który współzawodniczy z ciałem w wchłanianiu ważnych minerałów, takich jak cynk, magnez i żelazo. Problem dla każdego, ale szczególnie dla dzieci.

W tym „KROKU DRUGIM” staraj się wyeliminować wszelkie formy dodatków i konserwantów, które są szczególnie szkodliwe, zwłaszcza barwniki i alkohole (obecne w wielu bezcukrowych produktach spożywczych, jogurtach, gumach, mrożonkach i suplementach). Wyeliminuj również napoje gazowane (w tym SŁODKIE napoje gazowane ), które zawierają kwas fosforowy, a kwas fosforowy obniża zawartość magnezu.

Dziecko z nadwagą między 6. a 9. rokiem życia jest 10-krotnie bardziej narażone na otyłość w dorosłym życiu. U dziecka z nadwagą między 10. a 14. rokiem życia ryzyko otyłości jest 28-krotnie większe.

Ty jako rodzic odpowiadasz za swoje dziecko teraz! Zadbaj o nie zgłaszając sie do mnie.
Omówimy plan działania i od razu będziemy działać! Prowadzę wiele kobiet w ciąży jaki i młodzież.
Inwestując w swoje dziecko, czasami nawet nie wiesz, ale ratujesz jego życie, kiedy będzie już dorosłe!
Zaryzykuj i umów się na konsultacje online. Trenujemy i uczymy się zdrowego odżywiania na konsultacjach.

Napisz na   m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpgot

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk