Duże Biodra – Jak się Nich Pozbyć – 4 Wskazówki

Bioderkowy kiler w domu

Duże Biodra – Jak się Nich Pozbyć – 4 Wskazówki

Wiem – twoje uda są miejscem, gdzie wszystkie twoje grzeszne przyjemności z jedzenia uwielbiają gromadzić się w tych miejscach. Za każdym razem, gdy przesadzisz – zwykle jedząc zbyt dużo deserów – zobaczysz rezultaty na swoich udach. Tylna część  ud zaczyna tracić gładkość, gdy ślady cellulitu grożą przekształceniem ich w „twarożek”. Kiedy dżinsy wydają się zbyt ciasne, musisz ograniczyć desery i zacząć treningi. Już po 2 tygodniach tyły ud nabiorą gładkiego  wyglądu..

Wiele kobiet ma trudności z uzyskaniem długich, szczupłych, seksownych nóg. Jednym z powodów jest to, że przed menopauzą większość z nas gromadzi nieproporcjonalną ilość tłuszczu w dolnej części ciała, szczególnie w biodrach i udach. Tysiące lat temu nadmiar tłuszczu w biodrach, pośladkach i udach służył ważnemu celowi. Podczas suszy i długich zim kobiety spalały ten tłuszcz, aby napędzać zarówno ciążę, jak i laktację. Kobiety z mniejszą zawartością tkanki tłuszczowej miały tendencję do przeżywania trudnych warunków i w konsekwencji chorowały.

W dzisiejszych czasach nie potrzebujemy już tej rezerwy tłuszczu, ponieważ mamy dużo pożywienia. Niestety nasze ciała po prostu nie nadążają za duchem czasu. To wszystko powoduje różne choroby i stany zapalne jelit czy wątroby. Jedzenie jest ciężkie, przetworzone i bez smaku. Globalne ocieplenie zbiera też swoje żniwa. Za 15 lat woda będzie na wagę złota, będzie susza, a to doprowadzi do kryzysu.

Dziś można wszystkiemu zaradzić. Zmniejsz ilość jedzenia, zrób sobie badania i ćwicz nawet do 70 – tego roku życia. Ćwiczenia te ujędrnią największą grupę mięśniową Twojego ciała i zapewnią Ci gładsze nogi. Nie bój się ćwiczyć. Próbuj. To tak jak jazda na rowerze. Kiedy zaczynasz się uczyć jeździć, kilka razy się przewrócisz, ale powstaniesz i jedziesz dalej. Tak jest z ćwiczeniami. Próbuj, aż się nauczysz.

Wykonaj dwie serie po 10 do 12 powtórzeń na każdą nogę, 2 lub 3 razy w tygodniu (pamiętaj, aby zrobić sobie dzień odpoczynku między treningami).

1.Leżąc na boku, załóż taśmę oporową wokół nóg tuż nad kolanami. Połóż się na prawym boku z ugiętymi i ułożonymi kolanami, a pięty w jednej linii z pośladkami.
Trzymając biodra skierowane do przodu i pięty razem, podnieś lewe kolano tak wysoko, jak to możliwe, angażując rdzeń i pośladki przez cały czas. Opuść do pozycji wyjściowej. Możesz wykonać ćwiczenie bez gumy.

2.Dreptanie z gumą oporową.Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż szerokość bioder i taśmą oporową założoną nieco powyżej rzepek. Lekko ugnij kolana i pochyl się do przodu w biodrach. To będzie twoja pozycja wyjściowa.
Zrób średni krok w jedną stronę nogą prowadzącą, a następnie wykonaj mały krok w nogę spływającą, wyczuwając opór, jaki zapewnia opaska na każdym kroku w bok.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk