Dragon Fruit – Smoczy Owoc

Smoczy owoc

Dragon Fruit – Smoczy Owoc

Dragon Fruit – Smoczy Owoc. W regionach tropikalnych i subtropikalnych w Ameryce Południowej i Azji, owoc smoka kwitnie i rośnie w obfitości. Odpowiednio nazwany, zewnętrzna skórka  Dragon Fruit  jest podobny do kaktusa,  wyglądającego jak  łuski mitycznego smoka. Ta roślina, tętniąca życiem zielony i czerwono-różowe odcienie wskazują, że owoce są pełne składników odżywczych, a kremowy biały miąższ z czarnymi plamkami nasion ustępuje wielu bogatych i naturalnych właściwości.

Również znany jako Pitaja, te zabawne wyglądające owoce zawierają około 60 kalorii i są bogate w witaminę C, B1, B2 i B3 oraz minerałów takich jak żelazo, wapń i fosfor. A to jeszcze nie wszystko. Jest to z pewnością jeden z najlepszych „super owoców”.
Dragon fruit ma bardzo małą ilość cholesterolu, są to doskonałe owoce, aby utrzymać swoją wagę i zaspokoić swój apetyt na słodycze.
Amerykanie mają coraz większy problemy z utrzymaniem zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Na szczęście, ten owoc ma niesamowitą moc, które pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu i uzupełnienia dobry poziom. Owoc smoka jest doskonałym źródłem jednonienasyconych tłuszczów, dzięki czemu serce jest  w świetnej kondycji.

Dragon Fruit – Smoczy Owoc

Aby oczyścić układ trawienny, zjedz owoc smoka. Mają one wysoką zawartość błonnika, który może być wykorzystywany jeśli masz złe trawienie lub zaparcia.Aby pozbyć się z organizmu wolnych rodników oraz właściwości rakowych można jeść produkty, które zawierają przeciwutleniacze. Wierzcie lub nie, ale dragon fruit to owoc, który działa cuda w naszym organizmie. Wysoka zawartość błonnika w tym owocu może ostatecznie pomóc w regulacji cukrzycy, ponieważ może ustabilizować poziom cukru we krwi poprzez hamowanie skoków cukru. Jednak z wszelkimi zmianami lub modyfikacji diety, należy skonsultować się z lekarzem.

Jesteś zmęczony ciągłym jedzeniem jabłka lub banana? Śmiało możesz użyć ten owoc jako przekąskę.  Owoc smoka jest bardzo łatwe do jedzenia, a wszystko czego potrzebujemy, to łyżka i jesz podobnie jak kiwi albo można łatwo ugryźć go tuż przy skórce.  Jeden owoc smoka wystarczy jako przekąskę , ale wkrótce będziesz spragniona więcej .

Wystarczy pamiętać , mimo że wyglądają pięknie na ladzie , są one czymś więcej niż zwykłą dekoracją . Czerpanie  korzyści z owoców smoka naprawdę będzie strzał w 10!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk