Domowe środki zaradcze na suche i pęknięte nogi

stopy

Domowe środki zaradcze na suche i pęknięte nogi. Czy cierpisz na suche i swędzące stopy? Czy skóra na nogach jest czerwona, szorstka lub łuszcząca się? Widzisz pęknięcia w piętach? Są to powszechne objawy suchych stóp. Niestety, większość osób cierpi z powodu tego problemu w pewnym stopniu lub innym. Powodem tego jest to, że w przeciwieństwie do każdej innej części ciała, skóra na stopach nie ma dróg oddechowych. Zamiast tego gruczoły potowe są jedynym źródłem wilgoci.

Czasami te gruczoły potowe nie wystarczają do prawidłowego nawilżenia nóg. ​​Powszechną przyczyną suchych stóp są mydła nie nawilżające, zimna pogoda, niska wilgotność, nasłonecznienie, gorące prysznice i starzenie się. Suche nogi mogą być niewygodne i powodować nadmierne świąd lub pieczenie.  Nie pozwól więc, aby problem  był nie leczony.

Wypróbuj te domowe środki zaradcze, które dla ciebie przygotowałam..

1. Sok z cytryny. Kwas cytrynowy pomaga rozpuszczać martwą skórę. Dlatego Foot Vitals zaleca moczenie nóg w soku z cytryny przez dziesięć minut, a następnie użycie pumeksu do czyszczenia stóp i usuwania suchej skóry.

2. Oliwa z oliwek. Właściwości nawilżające oliwy z oliwek mogą być ratunkiem dla suchych, pękniętych stóp. Dodaj kilka kropli olejku eterycznego z lawendy lub cytryny, aby zwiększyć efekty gojąc. Połącz wybrane składniki w słoiku, a następnie wstrząsnąć, aż powstanie mleczny roztwór. Zastosuj ten domowej roboty  krem ​​do pięt.

3. Wazelina. Nawilżanie jest powszechnym stosowaniem wazeliny i innych produktów z galanterii naftowej. Livestrong zaleca masowanie Vaseline na całej długości stopy, w tym wierzchołek i między palcami. Aby uzyskać najlepsze efekty, zastosuj w nocy i spij przy użyciu skarpet bawełnianych. To lepiej pozwoli Vaselinie wchłonąć sie w stopy.  Pamiętaj, aby spłukać rano tą wazelinę.

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

4. Cukier. ZalecaM mieszanie domowej roboty zarostu z równych części oliwy z oliwek i brązowego cukru. Zrób  masaż stóp z peelingiem cukru i oliwy. Pamiętaj, aby skupić się na najgrubszej części stóp. Po 10-15 minutach spłucz nogi pod zimną wodą.

5. Miód. Naturalne enzymy w miodzie mogą uzdrowić nogi i pomóc w uszczelnieniu wilgoci. Dlatego zalecaM kąpanie nóg w ciepłej wodzie zmieszanej z miodem. Po 10-15 minutach, nogi powinny być miękkie.

6. Mleko. Mleko jest bogate w witaminę A i inne składniki odżywcze, które przyczyniają się do zdrowego, świecąceJ skóry. Zawiera także kwas mlekowy, który może wydzielić martwe komórki skóry i sprzyja rozwojowi nowych, zdrowych komórek. Zrób mleczną kąpiel stóp, łącząc 1 szklaneczkę mleka i 5-7 filiżanek ciepłej wody.

7. Olej sezamowy. Ten potężny olej zawiera witaminę E i trzy różne rodzaje kwasu. Ma również właściwości antybakteryjne. ZalecaM namoczenie nóg w ciepłej wodzie przez 10 minut, a następnie pocierania nóg olejem sezamowym. Najlepiej stosować olej sezamowy wieczorem przed snem.

Daj swoim nogom  odpocząć!

Dzięki tym domowym środkom zaradczym stopy będą miękkie i zdrowe.

A Ty Jak traktujesz suche, pęknięte stopy? Powiedz nam o tym i podziel się z tym artykułem na social media!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk