Domowe środki zaradcze, chroniące przed Bakteriami

bolący brzuch

Domowe środki zaradcze, chroniące przed Bakteriami. Jest coś, co kryje się w twoim brzuchu i nie zawsze jesteście o tym świadomi.

Czy słyszeliście o Helicobacter – pylori (H. pylori)? Bakterie te znajdują się w przewodnikach trawiennych dwóch trzecich populacji świata. Powoduje wrzody w wyściółce żołądka i górnej części jelita cienkiego. Te wrzody mogą powodować krwawienie, infekcje, a niektóre raka, chociaż objawy obejmują również zgagę i wzdęcie.
Dostaniecie dziś pełen obraz, a ten artykuł pomoże ci zrozumieć jak sobie pomóc. To są poważne rzeczy. Więc oto jak zmniejszyć szanse zakażenia, aby walczyć z H. pylori.

1. Jogurt

Zgodnie z badaniami z 2003 r. Probiotyki, które znajdują się w jogurtach i sfermentowanych produktach spożywczych, takich jak kapusta kiszona mogą pomóc w walce z H. pylori. Uwzględnij probiotyki w codziennej diecie, aby zapobiec tym niebezpiecznym bakteriom przerywania życia.

2. Imbir

University Health News donosi, że imbirem może naturalne pomóc w zabiciu zakażenia H. pylori.

3. Czerwony pieprz

Jest to kolejna przeciwbakteryjna walka z H. pylori. University Health News mówi, że specyficznym związkiem, który ma znaczenie, jest substancja znana jako kapsaicyna, występująca w szerokim zakresie gorących i łagodnych papryk. Jeśli lubisz pikantne potrawy dodaj czerwony pieprz raz dziennie do posiłku.

4. Oliwa z oliwek

Przeciwko H. pylori jest bardzo dobra oliwa z oliwek. To dlatego, że oliwa z oliwek jest silnym antybiotykiem, która pozostaje stabilna nawet w najbardziej kwaśnych warunkach. Aby włączyć oliwę z oliwą do codziennej diety, należy zachować nawyk zastępowania masła we wszystkich przypadkach oliwą z oliwek.

5. Sok żurawinowy

Istnieje wiele dowodów na to, że codziennie 250 mg soku żurawinowego może zapobiegać zakażeniu H. pylori. Kanadyjskie Towarzystwo Badań jelitowych mówi, że to dlatego, że żurawina ma więcej przeciwutleniaczy niż inne ciemne owoce, w tym jagody i śliwki. Jedna szklanka raz dziennie pomoże w walce z tą bakterią.

6. Zielona herbata

Flawonoidy w zielonej herbacie zapobiegają wzrostowi H. pylori i są znane w celu ochrony przed rakiem żołądka. Kanadyjskie Towarzystwo Badań jelitowych mówi, że oprócz codziennej filiżanki zielonej herbaty, truskawki, jagody, brokuły i marchewki mogą również chronić przed H. pylori.

7. Owies

Kanadyjskie Towarzystwo Badań jelitowych podaje, że dieta o wysokiej zawartości błonnika zapobiega wrzodom i chroni przed chorobami wrzodowymi. Dobre źródła włókna to owies, nasiona lnu, ledwo, pomarańcze, jabłka i marchewki.

8. Wątróbka

Okazuje się, że jedząc drobiową wątróbkę i inne pokarmy bogate w witaminę witaminową, takie jak kapusta, szpinak, słodkie ziemniaki i marchewki, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia wrzodu. Według Kanadyjskiego Towarzystwa Badań jelitowych, witamina A działa poprzez zwiększenie produkcji śluzu w przewodzie pokarmowym, zapobiegając w ten sposób rozwojowi owrzodzeń.

Czy Twoi znajomi i rodzina wiedzą o H. pylori? Chroń ich, gdy udostępnisz ten artykuł na portalach społecznościowych!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk