5 naturalnych zalet piękna z cytryny – Gosia Klos

cytryny

5 naturalnych zalet piękna z cytryny – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Każdy jest inny i inaczej reaguje na pewne rzeczy jeli chodzi o naturalne dbanie o swoje ciało. Zakres eksperymentów piękności z cytrynami polega na ściśnięciu soku na skórę głowy, aby rozjaśnić włosy w okresie letnim. Wierzcie lub nie, ta technika nie jest starą starą metoda: te żółte owoce cytrusowe rzeczywiście zapewniają pewne naturalne naturalne korzyści dla skóry, włosów i paznokci.

Zapoznaj się z wieloma sposobami, w jaki cytryny można włączyć do swojej procedury piękna.

1. Leczy trądzik

Jeśli chodzi o problemy ze skórą, jest kilka rzeczy bardziej traumatycznych niż trądzik. Jednak zamiast wydawać fortunę na drogie kupowane kosmetyki, bo tak jest łatwiej, można zrobić to u siebie w kuchni za pomocą twoich rąk i produktów.

Właściwości antybakteryjne głęboko penetrują skórę do wchłonięcia zanieczyszczeń z porów. W połączeniu z odrobiną miodu, znaną samą jako substancję antyseptyczną, leczenie może działać w celu wyczyszczenia bakterii powodujących trądzik.
Dodaj trochę miodu z cytryną wymieszaj i przyklej mieszankę  do twarzy kilka razy w tygodniu na 10 min. Cytryna działa również jako środek złuszczający, łuszcząc martwe komórki skóry, zapewniając bardziej rozświetloną cerę.

2. Zwalcza hiper-pigmentację

Cytryny są znane ze swoich właściwości rozjaśniających skórę, co czyni je świetnym sposobem na zwalczanie nieprzyjemnych oznak przebarwień, takich jak ciemne plamy i blizny potrądzikowe. Ten kwas cytrynowy w cytrynach działa na „wybielanie” skóry.

Stosowanie bawełny do nakładania soku z cytryny na dotknięte obszary skóry na dwa razy dziennie, pozostawiając ją na 10-15 minut przed spłukaniem.  Powtórz TEN schematu przez kilka miesięcy, dopóki nie zauważysz wyników.

3. Łagodzi wrzody żołądkowe

Taka jedna szklanka z wyciśniętą cytryną pomaga lepiej niż nie jedne tabletki łagodzące wrzody żołądkowe.   Do tego zbilansowana dieta, odpowiedni trening i po 2 miesiącach wszystko wraca do normy.

4. Zmniejsza rozstępy

Cytryny są popularną metodą leczenia rozstępów, ponieważ są one wypełnione „alfa hydroksykwasami (AHA) i witaminą C. Witamina C jest również znana jako kwas askorbinowy, który zapewnia produkcję kolagenu”. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pocieraj cytrynę bezpośrednio na rozstępy, pozostawiając sok na 10 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

5. Leczy łupież

Łupież jest prawdziwym dramatem, ale wierz mi, czy nie, cytryny mogą pomóc w leczeniu tego stanu.  ​​Właściwości przeciwgrzybicze soku z cytryny, a także tendencja do łagodzenia swędzących miejsc sprawia, że ​​jest to świetny środek do walki z tymi białymi płatkami. Wystarczy wycisnąć sok bezpośrednio  na skórę głowy i odczekać 5-10 minut przed spłukaniem zimnej wody.

Czy robiliście już kiedyś te przepisy w domu? Morze masz swoje sposoby używania cytryn w procedurze piękna? Powiedz nam w poniższych komentarzach i podziel się nimi, jeśli znaleźliście je jako „oświecające” tak jak JA!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk