Dlaczego tracimy mięśnie – Porady

Starość

Dlaczego tracimy mięśnie – Porady. Utrata mięśni w starszym wieku jest bardzo realna. Niektóre z nich są wynikiem starzejącego się ciała, tzw. Sarkopenii. Tak jesteśmy zbudowani, że zaczniesz tracić mięśnie, gdy tylko dotrzesz do lat 30-tych. Wiem coś o tym, bo sama mam 43 lat i naprawdę trzeba więcej włożyć wysiłku, aby fajnie wyglądać. Nie można się poddawać i zacząć ćwiczyć. 

Poniżej znajduje się 5 prostych rzeczy, które można zrobić w domu, aby zapobiec utracie mięśni w miarę swojego wieku. Wszystkie są proste i można je wykonać bez większego kosztu lub niedogodności.

1. Jemy białko.

Wraz z wiekiem osoby I ich ciało potrzebują więcej białka w celu utrzymania ich masy mięśniowej. Zalecane dzienne spożycie białka dla osób powyżej 30 roku życia powinno wynosić 1,2 g do 1,5 g na kg masy ciała. Zamiast starać się jeść wszystkie produkty białkowe naraz, zacznij jeść je jeść w regularnych odstępach czasu przez cały dzień, pozwoli na lepsze wykorzystanie i wchłanianie do organizmu.

2. Ćwiczenia siłowe i aerobowe.

Bez względu na wiek, ćwiczenia są zawsze ważne.  W miarę Twojego wieku, staje się jeszcze bardziej  ważniejsze. Po 30 roku życia ludzie szybko tracą mięśnie. Czas na regularne ćwiczenia aerobowe i siłowe. jest ważny. Kochani to nie żarty. Zapraszam do współpracy  indywidualnie rozpisze dla ciebie trening online. Rowery stacjonarne, eliptyczne, bieżnie – wszystkie te mogą być używane w domu. Jeśli masz ochotę wyjść do parku to wykorzystaj schody, ławki. Dużo zamieszczam filmików na moim fp.  To zdecydowanie wpłynie na serce i twoją kondycję. 

3. Trening oporu własnego ciała.

Nie należy mylić z ćwiczeniami aerobowymi. ​​Trening z zastosowaniem oporu w ruchu wstecznym, zwany inaczej negatywnymi powtórzeniami, może być tylko okresowo włączany do programów treningowych, najlepiej w cyklu budowy siły i masy mięśniowej. Taki trening mogę dla ciebie ustalić na konsultacji online skype.

 4. Witamina D.

Spożycie witaminy D ma decydujące znaczenie dla utrzymania mięśni. Stosowanie suplementów może być niebezpieczne, a nie zawsze korzystne. Najlepszym sposobem na uzyskanie witamin jest zawsze odpowiednia dieta, więc spróbuj jeść niektóre z tych bogatych w witaminy D produktów: dzikiego łososia, wątroby wołowej, żółtek jaj. 

5. Magnez.

​Posiadanie wystarczającej ilości magnezu w diecie jest również kluczowe dla utrzymania masy mięśniowej. Niektóre potrawy bogate w magnez to orzechy, szpinak, mleko, banany i ciemna czekolada.

Praktykując te 5 prostych zasad, możesz przejąć kontrolę nad swoim ciałem i nie tracić masy mięśniowej, pozostając zdrowymi i aktywnymi. Oczywiście jest wiele innych metod, ale o tym już pisałam na blogu. 

Podziel się tym artykulem ze znajomymi na Facebooku!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk