6 Ćwiczeń na Ból Pleców – TRENING

6 Ćwiczeń na Ból Pleców – TRENING. Ból pleców jest problemem wielu ludzi. Dla niektórych ból pleców występuje ze względu na złe postawy lub słabe mięśnie. Wzmocnienie pleców pomoże złagodzić ból pleców i zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia ciała. My zawsze na treningach online wzmacniamy plecy po przez indywidualny trening, który jest dobrany na konsultacji Skype. 

Może to wydawać się trudnym zadaniem, aby ćwiczyć część ciała, która boli, jednak w większości przypadków może pomóc w ograniczeniu problemów. Przyjrzyjmy się prostym ćwiczeniom, które mogą Ci pomóc.

1. Rozciągaj klatkę piersiową.

Aby rozciągnąć dolne partie pleców, spróbuj odcinek  w klatce piersiowej.  Leżąc na plecach, pociągnij jednocześnie kolana do klatki piersiowej i policz do 20, zrób 3 serie.  Pamiętaj, aby napiąć mięśnie abs i trzymać kręgosłup prosto na podłodze w celu uzyskania właściwej formy.

2. Odcinek naciągu.

Twoje ścięgna mogą wpływać na zdrowie pleców. Najlepszym sposobem na wykonanie tego ruchu jest leżeć na plecach z jedną nogą uniesioną u góry, a drugą nogą wciśniętą w w podłogę. Użyj paska na stopę, aby wyciągnąć nogę bardziej do góry i rozciągnąć bardziej plecy.  

3. Strój motyla.

Ćwiczenie motyl to świetny sposób na rozciąganie i wzmocnienie mięśni pleców. Usiądź na podłodze, a następnie należy zginać kolana i przyciągnąć  nogi razem. Policz do 20 i wyciągnij nogi do przodu, po chwili przyciągnij je do siebie. Pamiętaj, aby oddychać i przytrzymywać kolana przy klatce piersiowej  przez co najmniej 20 sekund.

4. Mostek.

Jeśli potrzebujesz trochę ulgi w dolnym odcinku pleców, wykonaj to ćwiczenie.  Połóż sie na plecach z ugiętymi kolanami. Trzymaj stopy na podłodze, gdy podniesiesz biodra do góry. Upewnij się, że ramiona i głowa pozostają na podłodze. Przytrzymaj biodra 30 sekund w gorze. 

 

 

5. Rozciąganie przy ścianie.

To proste ćwiczenie może robić cuda dla pleców. Ruch jest bardzo prosty. Połóż się na plecach na podłodze i pośladkami przyciśniętymi do ściany, a nogi wysuń w górę i przytrzymaj 2-3 minuty. Ten ruch relaksuje mięśnie dolnej części pleców i pomaga w stabilności poprawy kręgosłupa.

6. Obroty Ciała.   


6 Ćwiczeń na Ból Pleców – TRENING. Obroty ciała  mogą zrelaksować się napiętym mięśniom na plecach. Aby to zrobić, położyć się na plecach, wciągnij nogi do przodu i zacznij się obracać z jednej strony na drugą. Upewnij się, że ruchy są powolne i celowe, aby nie powodować większej szkody. Nie koncentruj się na plecach, ale raczej staraj się, aby ruchy bardziej płynne. To ćwiczenie nie jest dla wszystkich, ale warto spróbować je wykonać. 


Gotowa do wypróbowania tych ćwiczeń?

Podziel się z przyjaciółmi tym artykulem, aby zobaczyć, czy przyjaciele mogą uzyskać trochę ulgi dla pleców!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk