Diety niskokaloryczne i długotrwała utrata wagi

Gosia Klos - METAMORFOZA - 15 kg

Diety niskokaloryczne i długotrwała utrata wagi. Zasady zarządzania wagą u osób z nadwagą i otyłością mają przede wszystkim na celu osiągnięcie klinicznie znaczącej utraty wagi i wtórnie (ale być może ważniejsze) dla utrzymania utraty wagi. Tradycyjne podejście do zmniejszania masy ciała jest receptą na dietę, która zapewnia pobór energii mniejszy niż wydatek energetyczny, zwykle w celu zapewnienia zrównoważonego stosunku białka, węglowodanów i tłuszczu w zmniejszonych ilościach w celu dostarczenia energii od 800 do 1500 kcal.

Ocena skuteczności takich interwencji jest trudna pomimo dużej ilości publikacji, ponieważ przeprowadzono niewiele  badań i różne terapie wspomagające wprowadziły w błąd interpretację. Systematyczne przeglądy diet niskokalorycznych nie były w stanie wyciągnąć żadnych ostatecznych wniosków na temat wartości różnych sposobów osiągania ograniczeń energetycznych, ale jedna meta-analizą diet o niskiej zawartości tłuszczu spowodowała średnią utratę wagi o 10 kg,

Większą utratę wagi osiągnęli pacjenci przepisywali dietę o deficycie 1800 kcal w porównaniu z konwencjonalną dietą niskokaloryczną (1200 kcal ). Badanie to miało wpływ na kliniczną praktykę dietetyczną, szczególnie wśród brytyjskich dietetyków, ale także na projekt wsparcia dietetycznego w badaniach klinicznych farmakoterapii. Diety niskokaloryczne mogą być skutecznym leczeniem, ale optymalny sposób dostarczania takich diet pozostaje niejasny.

Gdy dodasz do tej diety trening, 1200 kcal będzie za małą ilością kalorii przy codziennym trenowaniu, a skóra po paru miesiącach będzie wisiała z każdej strony ciała. Ja wyznaję zasadę, że można nie stosować żadnych diet, ale ćwicz codziennie po 1h. Samoistnie będziesz gubiła tkankę tłuszczową i odżywiała sie w sposób normalny.

Moje podopieczne tak mają. Trening jest na pierwszym miejscu. Dieta w miarę możliwości. Dlatego prowadzę treningi online w domu, gdzie moja klientka ćwiczy codziennie. Nie prowadzę pań, które tylko chcą stosować samą dietę. Musi być połączone z treningiem.

Każdy chciałby cudowną tabletkę czy koktajl, aby szybko schudnąć i przy tym nabrać mięśnie. Wszystko by się chciało na skróty, szybko i tanio. Dobrzy dietetycy czy trenerzy personalni sporo kosztują. Dlaczego? Ja w tym roku byłam na 4 różnych szkoleniach w różnych miastach. Do każdego ze szkoleń musiałam dolecieć, zapłacić za hotel 2-3 dni w zależności od szkolenia i wrócić do domu. Na jedno szkolenie wydałam 2 tyś złotych.

Ja lubię się uczyć, poznawać ludzi, a pózniej tą wiedzę przekazywać wam. No ale niestety wszystko w dzisiejszych czasach kosztuje. Tym bardziej jeśli chce się indywidualnego podejścia z dietą i treningiem.

Chcesz dołączyć do moich podopiecznych i zdrowo schudnąć? Napisz do mnie. to najlepszy czas aby zacząć gubić kilogramy na lato i na lata.

Kliknij Tutaj

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk