Detox Dieta – Zobacz jak Działa – Nowy Artykuł

Dieta detox - sprawdź jak działa

Detox Dieta – Zobacz jak Działa – Nowy Artykuł. Biorąc pod uwagę sukces komercyjny „detox diet” przed rozpoczęciem takich diet;

1) dowiedz się o literaturze naukowej

2) skontaktuj się z lekarzem – dietetykiem

3) bez treningu nie będzie efektu

Dieta detox: Marketing czy rzeczywistość?

W dzisiejszych czasach każda z was chce być piękna, mieć płaski brzuch i duży tyłek. Niestety, ale rynek internetowych bzdur na temat detox diet cy suplementów odchudzających jest bardzo dużo. Od głodu do zmian w żywności i często wiążą się z użyciem środków przeczyszczających, diuretyki, witamin, minerałów lub „oczyszczania żywności”. twierdzą, że eliminują toksyny z ciała, promując więcej zdrowia i pomagając przy utracie masy ciała.

Diety Detox są popularnymi strategiami dietetycznymi, które twierdzą, że ułatwiają eliminację toksyn i utratę wagi, tym samym promując zdrowie i dobre samopoczucie. W niniejszym przeglądzie analizuje się, czy diety detoksowe są konieczne, w czym się angażują, czy są skuteczne i czy przedstawiają jakiekolwiek niebezpieczeństwa. Chociaż przemysł detoksykacyjny kwitnie, istnieje bardzo mało dowodów klinicznych na poparcie stosowania tych diet.

Kilka badań klinicznych wykazało, że komercyjne diety detoksowe poprawiają detoksykację wątroby i eliminują trwałe zanieczyszczenia organiczne z organizmu, chociaż badania te są hamowane przez wadliwe metodologie i małe rozmiary próbek. Istnieją wstępne dowody sugerujące, że żywność, takie jak kolendra, nori i olestra mają właściwości detoksykacyjne, chociaż większość z tych badań przeprowadzono na zwierzętach. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą, nie przeprowadzono  kontrolowanych badań w celu oceny skuteczności komercyjnej diety detoksowej u ludzi.

Jest to obszar, który zasługuje na uwagę, aby konsumenci mogli być informowani o potencjalnych korzyściach i zagrożeniach związanych z programami detoksykacji. A czy tak jest? Nie spotkałam sie z tym jeszcze…

Podsumowując, brak naukowych dowodów na diety detox w zakresie zarządzania wagą lub eliminacji toksyn.

Więc jeśli chcesz stracić na kilogramy, sprawdź swój wkład w energię, jeśli chcesz zrobić sobie detox = niech wątroba, nerki, układ pokarmowy, skóra i płuca robią swoją pracę i jedzą po prostu zdrową żywność z odpowiednim treningiem.

Przegląd dowodów znalazłam w ” opublikowany w dzienniku żywienia ludzkiego i dietetyki, który jest oficjalnym magazynem brytyjskiego stowarzyszenia dietetycznych.

Zanim kupisz w sklepie czy on-line dietę, sprawdź sobie osobę – firmę, która to sprzedaje, ile lat tym się zajmuje, czy jeździ na szkolenie. Ja w tym roku byłam na 4 zjazdach dietetyczno – treningowych. Wykłady były prowadzone przez profesorów i lekarzy, a od września jestem w policealnej szkole Konsultant ds. żywienia w Katowicach.

Więc cały czas się doszkalam w swojej dziedzinie dla was kochani. Jęśli chcesz zacząć ze mną współpracę to napisz do mnie.

m.klos@mataleo.eu 

Pełny tekst znajdziecie tutaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25522674

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk