Dieta Ketogeniczna dla osób wymagających – PORADY

utrata wagi - pozbądź sie 10 kg

Dieta Ketogeniczna dla osób wymagających – PORADY. Dieta ketogeniczna polega głównie na wyeliminowaniu wszystkich rodzajów spożycia węglowodanów. Nasze ciało używa węglowodanów jako głównego źródła energii. Kiedy my odetniemy węglowodany z menu, w ciągu około trzech dni nasz organizm wchodzi w ketozę. Ketoza jest procesem, przez który organizm używa tłuszczu (i nie ma więcej węglowodanów) jako podstawowego źródła energii.

Choć może się to wydawać dziwne, będziesz musiała jeść tłuszcz, żeby ciało mogło go spalić. Jeśli tego nie zjesz, nie myśl, że organizm natychmiast spali te, które masz w swoim ciele.

Ponieważ tłuszcz zmienił główne źródło energii, stopniowo będzie ono zużyte zarówno z żywności, jak i z jego ciała i najlepsze jest to, że nie ma więcej węglowodanów, nie ma więcej pików insuliny, które generują w się miejscowe tłuszcze. Jeśli nie ma więcej pików insuliny, nie ma więcej  uwalniania hormonu wzrostu, co pomaga w tworzeniu mięśni w organizmie. Rezultatem tego zestawu wydarzeń będzie jego odchudzanie.

Pierwsze dni, podczas gdy ciało zmienia się z ” trybu węglowodanów ” na ” tryb tłuszczu „, jest najbardziej trudne i może nawet wywołać ból głowy lub jakąś chorobę. Dlatego zmieniamy sposób, w jaki działa ciało.

Ciało zajmuje około 3 dni, żeby wejść lub wyjść z ketozy. Więc wszystko, co musisz zrobić, to utrzymać 20-dniowy cykl jedzenia białka, tłuszczu i błonnika, utrzymując węglowodany w niskich wskaźnikach, między 20 a 40 gramów dziennie – a następnie przejść na cykl dwóch dni tylko jeść białko 150g na posiłek. Jeśli to zrobisz, będziesz miała zapas węglowodanów na ćwiczenia.

Kiedy mówimy o konsumpcji zbyt dużej ilości węglowodanów, mówimy głównie o dobrych węglowodanach. To oznacza na przykład ryż czy  owoce. Słodycze, lody, ciasta, dżemy i inne gówno, które powinny być wyeliminowane z menu, zwłaszcza jeśli celem jest stracić dużo wagi.

Dieta Ketogeniczna pozwala na utrzymanie bardzo dobrej logiki cięcia węglowodanów w czasie dni roboczych i zjedzenie ich w weekendy.

Przykładowy jadłospis;

  1. Jajecznica z awokado
  2. Serek wiejski z nasionami lnu i pestek z dyni
  3. Ryba z warzywami i 1 łyżka oleju lnianego
  4. Kurczak z warzywami i 1 łyżka oleju lnianego
  5. Ryba wędzona z brokułami

 

Aby dieta ta jednak była skuteczna i nie stanowiła zagrożenia dla organizmu, powinna być przeprowadzana wyłącznie pod kontrolą lekarza i dietetyka. Zapraszam do siebie po taką dietę i trening na

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk