Dieta Montignaca – Jeść, ale jeść INACZEJ – Gosia Klos

Dieta Montignaca jest w sumie dietą bezpieczną, bardzo często dającą dobre efekty w odchudzaniu. Jej niezwykłą, na tle obecnie modnych diet, zaletą jest założenie powolnej redukcji nadwagi, dzięki czemu zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.
Podstawą metody Montignac jest innowacyjna teoria rozwoju otyłości. Według niej, przyczyną powstawania nadwagi i otyłości nie jest wysoka wartość energetyczna spożywanych produktów, czyli duża liczba przyjmowanych kalorii. Ma ona drugorzędne znaczenie. Za głównego winowajcę otyłości zostały uznane węglowodany – ich nadmierna ilość powoduje wyrzut do krwi hormonu – insuliny – mającego na celu 7 Dieta Montignaca obniżenie poziomu cukru we krwi. Wydzielanie insuliny w nadmiarze, zwane inaczej hiperinsulinizmem, powoduje przybieranie na wadze, natomiast wydzielanie, proporcjonalne do spożytego pokarmu, ułatwia chudnięcie. Główne założenie Montignaca mówi nam więc, że to nieprawidłowy dobór produktów żywnościowych powoduje tycie, a nie – jak to się powszechnie uważa – ich nadmiar. Dieta Montignaca wyznaje zasadę   »Jeść, ale jeść INACZEJ«

Kluczowym elementem diety Montignaca jest przyjmowanie produktów o niskiej zawartości szybko wchłaniających się węglowodanów – niskim indeksie glikemicznym (IG). Najlepsze produkty to takie, których IG wynosi mniej niż 50.

Trening kardio jest podstawą podczas odchudzania. To głównie dzięki niemu spalimy zbędny tłuszcz, wzmocnimy układ krążenia oraz poprawimy wydolność oddechową. Podczas wykonywania ćwiczeń kardio najważniejszy jest stały rodzaj aktywności trwający przez co najmniej 30 minut – dopiero podczas tak długo trwającego, umiarkowanego wysiłku fizycznego zaczniemy spalać zmagazynowany tłuszcz. Krótszy wysiłek powoduje wykorzystanie, w głównej mierze, zapasowych węglowodanów. Wysiłek kardio należy wykonywać systematycznie, minimum 3 razy w tygodniu, najlepiej na świeżym powietrzu.

Kolejnym rodzajem ćwiczeń, które warto włączyć podczas odchudzania jest trening z obciążeniem. Pozwala on zrzucić zbędne kilogramy, spalić tkankę tłuszczową, wymodelować ciało i wzmocnić mięśnie. Idealnie jest, jeśli połączymy go z treningiem kardio. Ponad to, trening z obciążeniem korzystnie wpłynie na nasze stawy i zmniejszy ryzyko wystąpienia osteoporozy. Wpłynie również pozytywnie na samopoczucie.

UWAGA!  Jeśli chciałabyś spełnić swoje marzenia i schudnąć więcej niż 30 kg napisz do mnie. 

RAZEM OSIĄGNIEMY TWÓJ CEL!

NAPISZ DO MNIE M.KLOS@MATALEO.EU

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk