Dieta – jak wrócić do formy

Sześć najważniejszych sposobów jak wrócić do formy

Każda nowa dieta i program ćwiczeń zapowiada nowy i innowacyjny sposób, aby schudnąć. Jednak sposób jak można schudnąć lub mieć zgrabną i ładną figurę tkwi w Tobie. Sposób jak myślisz i czujesz są prawdziwymi motorami Twojego sukcesu.

Oto moje 6 sposobów w jaki ja weszłam na swój prawidłowy tor i doszłam do sukcesu, gubiąc 40kg , tak aby mieć piękne ciało w wieku 40 lat

1. Zdecyduj się, dlaczego jest to dla Ciebie ważne.

Tylko dlatego, że uważasz, iż powinnaś być szczupła, nie jest wystarczająco motywująca do utrzymania zdrowego stylu życia. Musisz wiedzieć dlaczego jest to dla Ciebie ważne, aby być zdrowym. Oznacza to, że musisz pomyśleć, co to oznacza dla Ciebie, aby być zdrowym i jak poprawić swoje życie. Ponadto, zastanów się jakie będą tego skutki , gdy zgubisz te parę kilogramów.

2. Musisz wierzyć w to co robisz.

Własna wiara jest kluczem do Twojego sukcesu. Jeśli ustawisz swój umysł do osiągnięcia celu, to na pewno uda Ci się go zrealizować. Myśl pozytywnie, a sukces sam przyjdzie.

3. Bądź zorganizowana w przygotowaniu swoich posiłków.piec razy dziennie

Upewnij się, aby jeść regularnie w ciągu dnia i że te posiłki są zdrowe. Poświęć trochę czasu w tygodniu, aby przygotować sobie wystarczająco zdrowe przekąski w Twoich torbach, szufladach czy przed wyjściem do pracy. Następnie, albo poproś domowników, aby przygotował posiłki dla Ciebie, albo ugotuj kilka zdrowych posiłków na początku tygodnia, zamroź je na te dni, gdy naprawdę nie masz ochoty lub czasu gotować.

4. Przestań myśleć: wszystko albo nic.

Jak wspomniałam wcześniej, jest to bardzo ważne, aby być elastycznym w swoich nawykach żywieniowych. Nikt nie mówi Ci, co masz robić i jak jeść zdrowo. Jesz zdrowo, ponieważ  TY tego chcesz  i nikt tego nie zmieni. To Twoja decyzja.

5. Pamiętaj o posiłkach alternatywnych.

Zdrowe jedzenie nie powinno być nudne. To bardzo ważne, abyś była kreatywna i  umiała się cieszyć z każdego przygotowanego przez siebie posiłku. Nie przyzwyczajaj się do tych samych sałatek, czy dieta zup. Chcesz by Twoje odżywianie i styl życia nie był udręką musisz pomyśleć o zamiennikach.

6. Zaangażuj rodzinę i przyjaciół.

Jest to o wiele łatwiejsze do utrzymania zdrowego stylu życia, jeśli rodzina i przyjaciele są zaangażowane. Możesz włączyć ich do aktywności fizycznej lub przygotować razem zdrowe posiłki. Zawsze poproś rodzinie o wsparcieprzygotowując dietetyczne posiłki.

Pamiętaj:

JESTEŚ JEDYNY, KTÓRY KONTROLUJE SWÓJ LOS. ZASŁUGUJESZ NA PRZEJĘCIE KONTROLI NAD ZDROWYM TRYBEM ŻYCIA.

 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk