Dieta Alkaliczna – Jak to z nią jest – Porady

Jaką dietę wybrać - Przeczytaj artykuł

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

Dieta Alkaliczna – Jak to z nią jest – Porady. Alkaliczna dieta stała się modą już w 2013 roku i nadal robi fale w świecie naturalnej żywności. Dieta ta mówi nam o utrzymywaniu neutralności pH i kontrolowaniu jej poprzez dietę. Chodzi o to, że jeśli pH twojego ciała jest odpowiednio zrównoważone, wiele Twoich problemów zdrowotnych zostanie rozwiązanych. Zrób trochę badań. Idź do tych, którzy mają szkolenie we właściwych polach i zasoby niezbędne do właściwej interpretacji informacji. Zanim rozpoczniesz dietę alkaliczną, rozważ te 4 powody, aby zobaczyć czy ta dieta jest dla Ciebie.

1. Nauka. Dr Melinda Ratini mówi nam, że Ciało zostało zaprojektowane tak, by równoważyć własne pH niezależnie od tego, co jesz. Twój żołądek, ponieważ musi rozkładać jedzenie, jest wyjątkowo kwaśny. Nerki działają jako czynnik regulujący krew, dostosowują pH i utrzymują go w neutralnym stanie. Bez względu na to, co jesz, chyba że masz problem z nerkami, twoja krew zawsze będzie neutralna.

2. Białko. Healthline podaje podział tego, co jest uważane za kwasowe, neutralne i alkaliczne. Za kwasowe uważa się mięso, ryby, drób, nabiał, jaja, zboża i alkohol. Niestety, ta lista wybiła ogromną większość twoich źródeł białka. Zasadowa dieta wymaga od ludzi zostania weganami. Białko możesz uzyskać ze swoich roślin strączkowych i tofu, ale musisz być bardzo ostrożna, aby jeść wystarczająco dużo właściwych rzeczy, abyś nie zmieniała za szybko swojego ciała. Wiele osób uważa to za trudne.

3. Woda alkaliczna. Jednym z przedmiotów promowanych przez dietę jest woda alkaliczna. Medical News Today twierdzi, że woda pitna o wyższym pH nie przychodzi bez kosztów, zarówno w pieniądzu, jak i w organizmie. Twój żołądek powinien mieć dużą ilość kwasu, aby rozbić jedzenie. Picie alkalicznej wody zakłóca naturalną kwasowość żołądka. Również w badaniach, które zostały wykonane, żadnych prawdziwych korzyści zdrowotnych można przypisać do wody, ale niektóre efekty uboczne zaobserwowano w eksperymentach laboratoryjnych, które wymagają ostrożności.

4. Utrata masy ciała. Kto nie chce schudnąć? Prawdopodobnie zobaczysz utratę wagi przy przejściu na dietę alkaliczną, ale powinnaś rozważyć przyczynę. Jeśli zmienisz to, co jesz na owoce, warzywa, rośliny strączkowe i orzechy, stracisz na wadze, ponieważ jesz jest zdrowsze.  Sama dieta jest zdrowa, picie wody to już dużo dodasz do swojego zdrowia dużo zmian, ale trzeba pamiętać, że aby zachować zdrowe ciało, ważne jest również ćwiczenie. Sama dieta nie pomoże.

Dlatego ja mam w swoim pakiecie wszystko połączone dieta + trening + konsultacje online. Nie prowadze pań tylko z samą dietą czy tylko z samymi treningami. To bez sensu. Tym bardziej po 40 – stce. Musisz dobrze sie odżywać i dobrze mieć plan treningowy ułożony, bez proszków sztucznych czy samych szajkach. Za pare lat twoje nerki i watroba bedzie prosiła o pomoc, a wtedy bedzie za późno.

Napisz do mnie, jeśli potrzebujesz diety i treningu, konsultacji online Skype.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk