Dieta 3 Sióstr – Długowieczność bez Raka – Sprawdź

Nadwaga to łatwość i nadmiar wszystkiego co nas otacza, a dobrobyt w dzisiejszych czasach nas zabija! Schemat jest ten sam nie ćwiczysz i jeszcze wszystko co jest niezdrowe, bo taki jest schemat życiowy. Choroby skracają życie, jak je ominąć w dzisiejszych czasach?

Od kilku lat mam swój domek z ogródkiem, ale uprawę roślin i warzyw zajęłam się rok temu i szukam różnych sposobów i tajników, które pomogą mi zgłębić tajemnice upraw na terenie mało żyznej gleby w moim rejonie.

Każda Twoja zmiana na lepsze przynosi dużo korzyści, a czasami nawet zazdrość sąsiadów i od dawna wiemy, że warzywa i owoce przynosi wiele korzyści dla zdrowia.  Kiedy oglądałam film o zdrowym jedzeniu, natknęłam się na termin o „Diecie 3 Sióstr”, która wzbudziła we mnie duże zainteresowanie.

Trzy siostry to dynia, fasola i kukurydza. Na moje oko, to dynia jest duża i gruba, kukurydza chuda i sztywna, a fasola mała i pękata. Tak sobie te warzywa wyobraziłam, ale nie o to tu chodzi.

Chodzi o to jak one są posadzone. Ta technika rolnicza Trzy Siostry dynia, fasola i kukurydza jest mega ekologiczna, bo są uprawiane razem. Czyli po kukurydzy pnie się fasola, która dostarcza azotu i inny minerałów, fasola zapewni cień, a liście dyni ochroni przed chwastami. Nigdy bym na to nie wpadała, aby to połączyć, a przecież uprawiam już 2 rok dynię i fasolę. Teraz pora na uprawę kukurydzy.

Jakie to jest genialne odkrycie i połączenie w diecie. Nie dość, że dobrze łączą w uprawie, to  można połączyć je na talerzu. Można zrobić zupę z tych 3 składników i cieszyć się zdrowiem. Dodać paski dyni i danie jest już gotowe.

Fasola – to skarbnica białka i błonnika. Nie dość, że zapełni twój żołądek, to jeszcze napędzie twój metabolizm i na dodatek usprawni twoją pracę jelit.

Kukurydza – bogata w przeciwutleniacze jak i minerałów fosfor, magnez, potas. Błonnik i witaminy aż B i C, E i zapobiega chronicznemu zmęczeniu czy nadmiernej senności, apatii.

Dynia – to też skarbnica błonnika, która zapobiega zaparciom, ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Wprowadzenie ty trzech sióstr do swojej diety jest bardzo proste i realne i nie trzeba dodawać żadnego mięsa. Wystarczy tylko zastosować nawet jako dodatek do koktajli czy farsz do pieczonej papryki czy bakłażana.

Ja zrobiłam pyszną zupę z tych trzech warzyw, po upieczeniu 30 minut wszystkich składników, dodałam do wywaru warzywnego i zmiksowałam całość. Można dodać pestki dyni lub pieczony chlebek.

Już ponad 3000 tysiące lat temu było wiadomo, że uprawa warzyw, była ochroną dla naszego ciała i bogactwem życia. Trochę poszliśmy w złym kierunku w dzisiejszych czasach, bo jest nas coraz więcej na świecie i chcemy wszystko szybko i dużo, z czego wynikają wszystkie choroby.

Chemia, która jest dodawana do jedzenia, niszczy naszą odporność i powoduje różne choroby takie jak rak czy zawał serca. A może by tak zacząć uprawiać swoje warzywa i owoce, tak jak to kiedyś robiono i cieszyć się zdrowiem na długie lata…

Udostępnij ten artykuł dalej, niech pomaga innym osobą.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk