DETOX dla Twoich jelit – Naturalne Sposoby – 12 kg – Gosia Klos

DETOX dla Twoich Jelit - 12 kg tym sposobem

DETOX dla Twoich jelit – Naturalne Sposoby – 12 kg – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Dziękuje, że tu jesteś. Zawsze piszę sprawdzone metody, treningi czy o odżywianiu. Sprawdzone przez ze mnie czy moje podopieczne. Ja wiem, że każdy człowiek w dzisiejszych czasach che być ekspertem w każdej dziedzinie i wypisuje róże, dziwnie rzeczy takiej jak: zjedz zieloną kiełbasę i popij mlekiem ….. no cóż takie porady nie stosować, a słuchać i czytać artykuły od ludzi, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, bo można komuś krzywdę zrobić.

Warto pamiętać, że cokolwiek nie robisz rób to powoli i żadne przepisy czy napisany artykuł z treningiem przeze mnie nie sprawdzi się jeśli nie wdrożysz tego artykułu do swojego życia, a nie tylko przeczytasz i już. Tak nic nie zrobisz ze sobą.

Większość ludzi żyje w szybkim i zmieniającym się świecie, zawsze w pośpiechu, mając nie wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie przestrzegać zdrowej diety, a co już mówić o ćwiczeniach. W rezultacie bezmyślnie napychamy nasze ciała pokarmami, które powodują wiele szkód i wywierają nacisk na nasze narządy.

Dzisiaj napisałam dla ciebie listę zdrowej żywności, którą możesz łatwo włączyć do swojej codziennej diety, która w naturalny sposób odtruwa i oczyści Twój organizm z toksyn, na które codziennie jesteśmy narażeni. Ile z nich masz już w swoim menu?

1.Burak. Ten niezwykle korzystny korzeń zawiera żelazo, wapń i rodzaj przeciwutleniacza zwanego betainą, który jest roślinnym pigmentem odpowiedzialnym za charakterystyczny czerwony kolor. Betaina poprawia strukturę komórek oraz naprawia i regeneruje komórki w naszej wątrobie (głównym ośrodku detoksykacji organizmu). Wątroba chroni Twój organizm przed wszystkimi toksynami, na które jesteś narażony, więc dodanie naturalnego odtruwającego warzywa bardzo pomoże.

Wskazówka: gotuj buraka wraz ze skórką, aby zachować wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pieczenie to również pyszne dodatki do przystawek. Używanie surowych buraków jako zdrowego smoothie staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Można je również zetrzeć (na surowo) na sałatkę.

2.Ciemnozielone warzywa zapewniają odtruwające działanie chlorofilu w przewodzie pokarmowym. Ten pigment roślinny odpowiada za zużycie światła w procesie fotosyntezy, które wytwarza energię. Ale poza tym ma zdolność łączenia się z toksynami i innymi wolnymi rodnikami, aby przekształcić je w neutralne materiały. Oczyszcza również metale ciężkie, które gromadzą się w naszym organizmie.

Chlorofil ma również właściwości przeciwzapalne i alkalizuje organizm, pomagając pozbyć się kwasowości płynów ustrojowych.

Wskazówka: nowoczesne potrawy mają wysoką kwasowość, więc upewnij się, że Twoja kuchnia jest pełna szpinaku, jarmużu, trawy pszenicznej i innych organicznych ciemnolistnych warzyw. Dodaj trawę pszeniczną do swoich koktajli lub soków.

3.Mniszek lekarski wspomaga wątrobę, odciążając i filtrując toksyny i odpady z krwiobiegu. Zielona herbata jest znacznie bogatsza w przeciwutleniacze w porównaniu do herbat czarnych czy oolong, mimo że wszystkie pochodzą z tej samej rośliny. Zawarta w zielonej herbacie kofeina nadaje energetyzującemu napojowi działanie moczopędne, co pomaga złagodzić wzdęcia, przeciwdziałając zatrzymywaniu wody.

Wskazówka: wybierz mlecze z ogrodu lub podczas następnej wycieczki pieszej. Zaparz je, aby stworzyć prostą i odtruwającą herbatę, która zapewni Ci ciepło i zdrowie w chłodne dni.

3.Owoce cytrusowe są świetne dla układu pokarmowego, ponieważ są bogate w witaminę C i przeciwutleniacze. Ten silny związek aktywuje enzymy wątrobowe, aby pomóc przekształcić toksyny w postać rozpuszczalną w wodzie i daje kopniaka zastojom jelit. Oznacza to, że wszelkie zanieczyszczenia można łatwo wypłukać z organizmu.

Wskazówka: Rozpocznij dzień od szklanki letniej wody zmieszanej z sokiem z jednej cytryny lub limonki, szczyptą soli morskiej i odrobiną miodu lub syropu klonowego. Pij tę mieszankę na pusty żołądek, aby zwiększyć poziom energii na cały dzień i uzyskać lepsze wypróżnienia i lepszą skórę.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk