Czy wiesz, że Twoja wątroba jest pełna toksyn i powoduje Otyłość

Wątroba i otyłość - 9 oznak na twoje problemy

Czy wiesz, że Twoja wątroba jest pełna toksyn i powoduje Otyłość. Funkcja wątroby jest niezwykle ważna dla naszego ogólnego stanu zdrowia, ponieważ odgrywa rolę we wszystkich procesach metabolicznych zachodzących w organizmie. Jest to główny narząd odtruwający organizm, początkowo neutralizując go, a następnie przekształcając  w rozpuszczalne w wodzie, które można wydalić.

Jak wyjaśniono w PubMed Health:

W metabolizmie tłuszczów komórki wątroby rozkładają tłuszcze i produkują energię. Wytwarzają również około 800-1000 ml żółci dziennie. Ta żółta, brązowawa lub oliwkowo-zielona ciecz jest zbierana w małych przewodach, a następnie przekazywana do głównego przewodu żółciowego, który przenosi żółć do części jelita cienkiego. Żółć jest ważna dla rozkładu i wchłaniania tłuszczów.

W metabolizmie węglowodanów, wątroba pomaga zapewnić poziom cukru we krwi (poziom glukozy we krwi). Jeśli poziom cukru we krwi wzrośnie, na przykład po posiłku, wątroba usunie cukier z krwi dostarczonej przez żyłę wrotną i przechowa ją w postaci glikogenu.

Jeśli poziom cukru we krwi jest zbyt niski, wątroba rozkłada glikogen i uwalnia cukier do krwi. Oprócz cukru wątroba magazynuje również witaminy i minerały (żelazo i miedź) i uwalnia je do krwi, gdy jest taka potrzeba. Wątroba odgrywa także ważną rolę w metabolizmie białek: komórki wątrobowe zmieniają aminokwasy z żywności, aby mogły być wykorzystane do produkcji energii lub do produkcji węglowodanów lub tłuszczów.

Substancja toksyczna nazywana amoniakiem jest produktem ubocznym tego procesu. Komórki wątroby przekształcają amoniak w znacznie mniej toksyczną substancję zwaną mocznikiem, który jest uwalniany do krwi. Mocznik jest następnie transportowany do nerek i wydalany z organizmu w moczu.

Wątroba produkuje również hormony płciowe, takie jak testosteron i estrogen, a także mechanizmy, takie jak globulina wiążąca hormony płciowe (SHBG). Dlatego jego zdrowa funkcja powinna być jednym z naszych priorytetów i dostarczać jej niezbędnych składników odżywczych, aby zapewnić nasze zdrowie.

Kliknij Tutaj po trening i dietę indywidualną.

Znajduje się w prawym górnym kwadrancie, pod żebrami 5-10, i mieści pęcherzyk żółciowy, który przechowuje żółć. Są to główne oznaki i objawy złego funkcjonowania tego narządu:

Utrata apetytu
Nudności i wymioty
Ciemny kolor moczu
Żółtawy odcień skóry lub oczu
Ból brzucha
Obrzęki w jamie brzusznej, nogach i kostkach
Taboret koloru jasnego lub smołowatego
Chroniczne zmęczenie

Można również doświadczyć tych objawów z powodu cukrzycy, otyłości, ciężkiego lub przewlekłego spożywania alkoholu lub wysokich triglicerydów. Z drugiej strony, inne wskaźniki problemów związanych z wątrobą obejmują problemy trawienne, niezdolność do utraty wagi, rozregulowanie cukru we krwi, zaburzenia równowagi hormonalnej, choroby skóry i nieprawidłowy cholesterol.

Stąd stworzyłam listę najlepszych naturalnych suplementów wątrobowych, które będą wspierać jego zdrowe funkcjonowanie.

Suplementy te ułatwią ci setki reakcji biochemicznych związanych z detoksykacją organizmu i równowagą hormonalną, pomogą Ci regulować poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu, stymulować produkcję żółci oraz pomóc w krzepnięciu krwi, syntezie białek oraz przechowywaniu minerałów i składników odżywczych.

Mniszek lekarski
Dmuchawiec (Taraxacum) jest wyjątkowo korzystny dla funkcji pęcherzyka żółciowego, jelit i zapobiega schorzeniom związanym z wątrobą, takim jak zapalenie wątroby. Wynika to z jego silnego działania przeciwzapalnego, przeciwutleniającego i przeciwnowotworowego. Stymuluje wydzielanie żółci, reguluje poziom cukru we krwi i ma właściwości anty-koagulacyjne.

Ostropest plamisty
Jego główny składnik sylibin jest bardzo pomocny w leczeniu różnych problemów z wątrobą, zwłaszcza marskości i raka wątrobowokomórkowego. Ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie, insulinooporności, wspomaga regenerację komórek i poprawia wskaźniki stresu oksydacyjnego.

Zielona herbata
Ma silne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwzapalne i antyangiogenne, dzięki czemu skutecznie obniża ryzyko zachorowania na raka wątroby, stymuluje metabolizm lipidów, reguluje poziom cholesterolu i zapobiega stłuszczeniu wątroby. Zawiera EGCG, który oferuje działanie proliferacyjne na gwiaździste komórki wątrobowe, które były związane z postępem zwłóknienia wątroby w przewlekłych chorobach wątroby.

Fosfatydylocholina
Jest to blok budulcowy dla wszystkich błon komórkowych, ma więc kluczowe znaczenie dla wątroby jako organu samo regenerującego się.

ALA
Kwas alfa liponowy (ALA) jest znany jako „uniwersalny przeciwutleniacz” od jego metabolizowanej wersji DHLA, synergistycznie poprawia skuteczność innych przeciwutleniaczy, które są niezbędne dla funkcji detoksykacji wątroby.

Pamiętaj, że zdrowe, bezstresowe życie, bogata w składniki odżywcze dieta i regularne ćwiczenia są kluczem do zdrowej funkcji wszystkich narządów wewnętrznych, w tym wątroby, i ogólnie, do zdrowego życia.

Kliknij Tutaj po trening i dietę indywidualną.

Źródła i referencje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4526841/

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk