Czy ćwiczenia powodują spalanie kalorii – Nowy Artykuł

Czy ćwiczenia powodują spalanie kalorii – Nowy Artykuł.

1. W JAKI SPOSÓB CIAŁO LUDZKIE NATURALNIE SPALA KALORIE.

W 2012 roku Herman Pontzer opublikował wyniki badań, które wykazały jego wyniki z obserwacji plemienia Hadza – jednego z ostatnich ziemskich plemion łowców-zbieraczy. Był przekonany, że codziennie spalają mnóstwo kalorii ze względu na stałą aktywność fizyczną, w przeciwieństwie do Amerykanów i Europejczyków, którzy spędzają dużo czasu siedząc.

KLIKNIJ TUTAJ I SIĘ UMÓW!

Dzisiejsze badania pokazują, że cięcie takich kalorii powoduje cały szereg zmian w ciele. Dlatego u mnie nie ma liczenia kalorii i zamartwianie się jak to policzyć czy tam to! Takie zmiany spowodują, że organizm będzie używał i przechowywał kalorie w inny sposób niż wcześniej, co powoduje dyskusję na temat ograniczenia liczby kalorii.

Trening to 30% naszego odchudzania. Z jednej strony to mało, ale z drugiej strony połowa z was nawet nie ćwiczy raz w tygodniu, a che mieć duża dupę! Na diecie możesz schudnąć, ale nie będziesz jędrna i skóra się ni wchłonie tak jak przez trening.

Dlaczego nie masz efektów? Jeżeli ćwiczysz, a następnie nadrabiasz  jedząc dodatkową przekąską, nie zobaczysz wielu rezultatów.Nie pomaga również to, że ćwiczenia powodują, że jesteś głodna, a posiłki, które jesz, aby czuć się usatysfakcjonowane z kolei, mogą dodać więcej kalorii niż spaliłaś w pierwszej kolejności. Aby schudnąć tylko podczas ćwiczeń, nie trzeba wprowadzać żadnych zmian w codziennej rutynie, poza dodawaniem ćwiczeń.

Będziesz także potrzebowała dużo ćwiczeń, aby zobaczyć pozytywne wyniki. A u mnie dziewczyny mają wycisk na treningu online, nawet z domu nie wychodzą, a pot się leje. Musisz być bardzo cierpliwa, bo wyniki mogą przyjść po paru miesiącach…tak poparu miesiącach.

2.ĆWICZENIA SĄ I BĘDĄ DOBRE DLA ZDROWIA.

Ćwiczenia są idealne do utrzymania wagi, utrzymania ciała w dobrym stanie i dobrego samopoczucia oraz zapewnienia zdrowego umysłu zdolnego do skupienia się i pozytywnego myślenia. Chociaż badania pokazują, że ćwiczenia są dużą utratą wagi, mają inne niezliczone długoterminowe korzyści dla zdrowych, w tym:

Obniżone ryzyko udaru
Równoważenie ciśnienia krwi
Równoważenie złego tłuszczu i złego poziomu cholesterolu
Obniżone ryzyko zawału serca
Utrzymywanie zdrowej długoterminowej wagi
Obniżone ryzyko demencji
Zmniejszone ryzyko choroby Alzheimera
Obniżone ryzyko cukrzycy typu 2
Wyższa funkcja poznawcza

Pamiętaj, że powinieneś ćwiczyć dla tych korzyści zdrowotnych – nie jako jedyny krok do utraty wagi! Istnieje wiele powodów, aby kontynuować ćwiczenia. Problem zaczyna się, gdy przyjmiemy, że to wszystko, co musimy zrobić, aby zmniejszyć wagę.

3.W JAKI SPOSÓB MOŻNA  ZMNIEJSZYĆ MASĘ?

Krajowy rejestr kontroli masy wie dokładnie, w jaki sposób można zmniejszyć wagę. W chwili obecnej rejestr ten ma 10 000 dorosłych członków, którzy są co roku badani. Osoby te to osoby, które straciły co najmniej 30 kg masy ciała i skutecznie utrzymywały tę masę przez co najmniej 12 miesięcy.

Każdego roku te 10 000 osób odpowiada na kwestionariusze, które wskazują na ich styl życia, nawyki i metody utrzymania wagi. Jak dotąd, wyniki tych ankiet pokazały, że ci, którzy są w stanie schudnąć, mają wiele nawyków, w tym:

Unikanie żywności o wysokiej zawartości tłuszczu
Ograniczanie kalorii do określonego limitu
Utrzymywanie małych rozmiarów porcji
Regularnie ćwiczyć 6 razy w tygodniu

Najważniejszą częścią utraty wagi jest dieta. Jeśli nie ograniczysz kalorii, nie zobaczysz żądanych rezultatów.  Skup się na rodzaju jedzenia, które spożywasz; Trzymaj się zdrowych posiłków w mniejszych porcjach.

Jeśli masz świetną dietę i ćwiczenia w tym samym czasie, to jesteś na dobrej drodze do utraty wagi i utrzymania jej. Ale same ćwiczenia Cię nie zmniejszą. Do tego potrzebna jest motywacja i wytrwałość, a tego ci zawsze brakuje. Jeśli możesz tylko obserwować, co jesz lub jak ćwiczysz i zanotować swoje wyniki. Pamiętaj, że  poprawne wykonywanie ćwiczeń to połowa sukcesu!

Zapraszam do siebie na trening online!

KLIKNIJ TUTAJ I SIĘ UMÓW!

Istnieje wiele sposobów, aby schudnąć, małe kroczki mogą pomóc w procesie. Najlepiej zastosować sprawdzone przez naukę metody, zamiast słuchać osób, które nigdy nie miały z tym nic wspólnego.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk