Czy Cardio jest najlepszy do spalania tłuszczu?

brzuch i uda

Czy poranki na czczo są najlepszym sposobem na spalanie tłuszczu. Moja odpowiedź brzmi: tak … i nie. Jeśli chodzi o fizjologię i biochemię ludzkiego ciała, nic nie jest proste.

Niektóre badania rzeczywiście pokazują, że gdy rano pościsz si więcej, spalasz do 20% więcej tłuszczu. Ostatnie badania z Wielkiej Brytanii opublikowane w „British Journal of Nutrition” wykazały, że gdy pacjenci byli na czczo podczas porannego cardio, spalili o 20 procent więcej tłuszczu niż przed posiłkiem. Kilka wcześniejszych badań wykazuje podobne wyniki.

Cardio rano na czczo jest skuteczne, ponieważ podczas snu ciało zachowuje cenne zapasy węglowodanów. Twoje ciało rozkłada aminokwasy na glukozę w ciągu nocy, więc rano na czczo cardio mobilizuje do spalania więcej tłuszczu i potencjalnie więcej aminokwasów dodaje na paliwo, co nie jest idealne, jeśli budowanie mięśni jest głównym celem. To nie jest ogromny problem, o ile po cardio spożyjesz szybko trawiące białko, takie jak serwatka.

Pomimo powyższych dowodów nie możemy jednoznacznie powiedzieć, że cardio na czczo jest najlepsze do spalania tłuszczu. Wiele badań na temat cardio na czczo skupia się wyłącznie na tym, ile kalorii spalono podczas ćwiczeń. Jest to problematyczne, ponieważ prawdziwe korzyści z ćwiczeń, szczególnie cardio i podnoszenia o dużej intensywności, pojawiają się po treningu. Trening o wysokiej intensywności spala więcej kalorii i tłuszczu po treningu niż cardio o niskiej intensywności. Dzięki treningowi interwałowemu o wysokiej intensywności spalasz kalorie przez resztę dnia, nawet jeśli nic nie robisz.

Jeśli robienie cardio z samego rana jest najlepsze dla twojego harmonogramu, to spróbuj go ćwiczyć, ale spróbuj przynajmniej wypić  białko  przed treningiem jeśli twoim celem jest budowanie mięśni. Jeśli próbujesz ograniczyć spożycie węglowodanów, możesz unikać węglowodanów aż do zakończenia treningu. Ale znowu wszystko zależy od twojej diety.

Kliknij tutaj po taką dietę.

Pracując tyle lat w swoim zawodzie mogę potwierdzić, że treningi na czczo się sprawdzają bez dwóch zdań, ale trzeba dodać odpowiednią dietę. W połączeniu na pewno przyniesie duży efekt. Ze swoim ciałem można zrobić wszystko, co tylko masz w planach. Jeśli chcesz podnieść pośladki, wymaga to czasu i ciężarów, jeśli chcesz zgubić brzuch to dodaj ciężary z cardio. Zawsze musisz dodać trening z ciężarami, samo cardio nie wystarczy.

Tutaj mogę cię poprowadzić do twojego celu. Wystarczy kliknąć tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk