Ćwiczenie na Dolny Brzuszek – Zrób go na Noc

Ćwiczenie na brzuszek

Ćwiczenie na Dolny Brzuszek – Zrób go na Noc

To ćwiczenie na brzuch na średnim i zaawansowanym poziomie, które jest ukierunkowane na mięśnie kręgosłupa. Ze względu na siłę wymaganą dociśnięcia dolnej części pleców do podłogi, ćwiczenie to koncentruje się na maksymalnym napięciu mięśni brzucha, co czyni je doskonałym elementem na six paka.

Jeśli jesteś początkującym, możesz zmodyfikować ten ruch, zmieniając pozycję ręki lub nogi. Poziomy od średniego do zaawansowanego mogą dodawać wydrążone ciało do obwodu brzucha i rdzenia lub używać go jako części dynamicznej rozgrzewki. Korzyści Wydrążony uchwyt ciała jest doskonałym ruchem do celowania w poprzeczne mięśnie brzucha, mięśnie prostego brzucha, skośne, czworogłowe, zginacze bioder, wewnętrzne uda i mięśnie prostownika kręgosłupa.

Pomaga także budować siłę i stabilizację mięśni rdzenia i dolnej części pleców. Prawidłowo wykonany uchwyt może poprawić twoją postawę. Dodatkowo, gdy dolna część pleców i mięśnie brzucha są we właściwej pozycji, ten ruch może pomóc wzmocnić mięśnie potrzebne do zapobiegania bólom w dole pleców.

Utrzymywanie łopatek na podłodze Podczas wykonywania wydrążonego ciała łopatki muszą oderwać się od ziemi. Jeśli nie jesteś w stanie odpowiednio skurczyć tułowia, podniesienie łopatek z podłogi może być trudne. Pamiętaj, że nie jest to znacząca przerwa między ziemią a Twoim ciałem.

Wystarczy tylko unieść łopatki wystarczająco, aby wytworzyć napięcie w rdzeniu. Ukrywanie podbródka Nie wpadnij w pułapkę przyciśnięcia brody do klatki piersiowej. Nie tylko usuwa to szyję z neutralnego ustawienia i zwiększa ryzyko nadwyrężenia szyi, ale także zmniejsza napięcie mięśni rdzenia.

Ćwiczenie na brzuszek

Masz ochotę na wyzwanie? Możesz sprawić, że ciało będzie stanowić większe wyzwanie, włączając sprzęt i zmieniając ruch. Na przykład, obciążony wydrążony uchwyt dodaje intensywności temu ćwiczeniu, ponieważ wymaga trzymania w dłoniach niewielkiej płyty obciążającej (2 kg lub 5 kg ) podczas części ćwiczenia „trzymaj”.

Innym sposobem na rzucenie wyzwania swojemu ciału jest opuszczenie nóg blisko podłogi bez utraty wydrążonego kształtu na brzuchu. Możesz także spróbować ćwiczenia z pustymi skałami. Wymaga to wykonania tego samego ruchu, ale zamiast utrzymywać pozycję, będziesz kołysać się w przód iw tył, utrzymując napięcie przez zalecany czas.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk