Ćwiczenie aby poprawić postawę i wzmocnić kręgosłup – Gosia Klos

Ćwiczenie aby poprawić postawę i wzmocnić kręgosłup – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Ilekroć słyszę słowo „postawa”, moją natychmiastową reakcją jest usiąść lub stać prosto (i są szanse, że ty też to robisz). Skulenie się to jedna z tych nieświadomych rzeczy, o których nie zdajesz sobie sprawy, że robisz, dopóki ktoś nie zwróci na to uwagi.

Mówiąc ogólnie, czuje się nienaturalnie i niewygodnie ćwicząc „dobrą postawę”, jeśli twoje ciało nie jest przyzwyczajone do utrzymywania prawidłowej pozycji. Na szczęście znam dobre ćwiczenia, które mogą pomóc poprawić twoją postawę i utrzymać zdrowy kręgosłup.

1. Ćwiczenie na ból w kręgosłupie.

Klęk podparty, z łokciami na krześle lub jakiejś twardej powierzchni, opierając stopy płasko na podłodze i wyprostują plecy. Połóż łokcie na twardej powierzchni tak aby palce u rąk były skierowane ku górze. Plecy proste.

Użyj mięśni górnej części pleców, aby podnieść klatkę piersiową i łokcie w kierunku sufitu, tak jakbyś wykonywała lekkie zgięcie, utrzymując prostą dolną część pleców. Powtórz tyle razy, ile będzie Ci wygodnie.

Ćwiczenia na kręgosłup - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Jest wiele ćwiczeń wzmacniających kręgosłup czy na poprawę postawy. Będę pisać więcej artykułów na ten temat. Obserwujcie i udostępniajcie dalej ten artykuł, napewno pomoże wielu osobom. Ból w kręgosłupie jest przyczyną wielu problemów. I niestety ale jeśli nie zadbacie o niego wcześnie – nawet wtedy kiedy zaboli pierwszy raz –  to na starość będziecie albo jeździć na rehabilitacje albo w ogóle nie będziecie mogli funkcjonować.

Zwykłe ćwiczenia rozciągające na pewno pomogą, jazda na rowerze czy zwykłe wyjście na spacer z psem. Po prostu ruch codzienny 40 – minutowy i sprawa załatwiona. O bólu możesz zapomnieć.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk