Ćwiczenia w Domu z Poduszką – Nowy Plan

Jak to zrobić: na twardej sofie usiądź z ugiętymi kolanami, stopami płasko na poduszce kanapy i wyprostuj plecy. Umieść poduszkę do rzucania między kolana. Odchyl się do tyłu, chwytając tył ud tuż poniżej kolan i przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Wciśnij w poduszkę, powoli staczając się w dół, aż twoje ramiona będą proste, a twoja głowa będzie prawie na kanapie za tobą. Przytrzymaj od 4 do 5 głębokich oddechów. Następnie powoli zwiń z powrotem. Powtórz 8 do 10 razy. Korzyści: Ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha i wewnętrzną stronę ud.

Ćwiczenia w Domu z Poduszką – Nowy Plan

Czy to wiosna czy zima zawsze możesz wybrać wariant treningu w domu. Oszczędzasz na czasie i możesz też pozbyć się tkanki tłuszczowej. Wyobraź sobie, że 200 – 300 lat temu nie było siłowni i sprzętu do ćwiczeń, a panowie czy panie byli w fantastycznej formie. Czysta masa mięśniowa. Jak pokazuje historia jedli mięso, owoce i pili dużo wina. Nie mieli koktajli, witamin w tabletkach i nie głowili się czy dziś środa popielcowa czy pada deszcz.

Aby pozostać w doskonałej formie, nie zawsze musisz udawać się do eleganckiego studia czy nawet na siłownię. Okazuje się, że możesz rozpalić mięśnie w zaciszu własnego domu, a wszystko, czego potrzebujesz, to ciepła, przytulna poduszka i wygodna powierzchnia do leżenia.

Uwielbiam pomysł ćwiczeń z poduszką. Ilekroć nasza głowa mówi, że musimy ćwiczyć, a nasze serce nie jest gotowe do opuszczenia tej miękkiej poduszki, możesz teraz mieć jedno i drugie dzięki temu zestawowi ćwiczeń. Więc weź swoją wyściełaną poduszkę i wypróbuj te proste ćwiczenia.

Zawsze przed ćwiczeniami zrób pajace 4 serie 20 powtórzeń.

1. Ćwiczenie siłowe z poduszką 

Jak to zrobić: połóż się na brzuchu. Twój pępek powinien znajdować się mniej więcej na środku maty. Połóż poduszkę między kolanami. Zacznij od wdechu, na wydechu ściśnij kostki, ściśnij pośladki i unieś nogi, utrzymując je prosto, przytrzymaj przez 5-10 sekund, powtórz 5 razy.

Zrelaksuj się 5-10 sekund pomiędzy każdym powtórzeniem. Następnie spróbuj tylko podnieść ramiona, przeciągając łopatki w dół, tak jakbyś wkładał łopatki w tylne kieszenie. Następnie połącz ręce i nogi, patrz w dół, aby nie skręcać szyi.

Korzyści: wzmacnia kręgosłup, wzmacnia mięśnie pośladków.

Ćwiczenia z poduszką na macie

2.Ćwiczenia z poduszką w nogach leżąc na macie.

Jak to zrobić: leżąc na plecach z ugiętymi kolanami i poduszką między kolanami. Utrzymuj żebra w jednej linii z miednicą. Podnieś miednicę, powoli ściskaj poduszkę 20 razy. Opuść miednicę i przyłóż kolana do klatki piersiowej, aby zaokrąglić i rozluźnić plecy. Następnie powtórz dwukrotnie, w sumie 3 zestawy.

Korzyści: To ćwiczenie ujędrni twoje wewnętrzne uda, mięśnie brzucha i pośladki.

Ćwiczenie na pośladki i brzuch

3.Ćwiczenie na kanapie z poduszką.

Jak to zrobić: na twardej sofie usiądź z ugiętymi kolanami z przyciśniętą poduszką w udach między kolanami, wyprostuj plecy. Odchyl się do tyłu, chwytając tył ud tuż poniżej kolan i przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Wciśnij w poduszkę, powoli staczając się w dół, aż twoje ramiona będą proste, a twoja głowa będzie prawie na kanapie za tobą. Przytrzymaj od 4 do 5 głębokich oddechów. Następnie powoli opuść nogi z powrotem. Powtórz 8 do 10 razy.

Korzyści: Ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha i wewnętrzną stronę ud.

Jak to zrobić: na twardej sofie usiądź z ugiętymi kolanami, stopami płasko na poduszce kanapy i wyprostuj plecy. Umieść poduszkę do rzucania między kolana. Odchyl się do tyłu, chwytając tył ud tuż poniżej kolan i przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Wciśnij w poduszkę, powoli staczając się w dół, aż twoje ramiona będą proste, a twoja głowa będzie prawie na kanapie za tobą. Przytrzymaj od 4 do 5 głębokich oddechów. Następnie powoli zwiń z powrotem. Powtórz 8 do 10 razy.  Korzyści: Ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha i wewnętrzną stronę ud.

Jak widzisz są to proste ćwiczenia i możesz je sobie zrobić w każdym momencie twojego czasu. Wystarczy chcieć zacząć się ruszać, a te ćwiczenia na początku pomogą ci w motywacji i początkowej aktywności.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk