25 prostych sposobów na odchudzanie bez Diety – Nowe Sposoby

25 Sposobów na odchudzanie

25 prostych sposobów na odchudzanie bez diety – Nowe Sposoby

Wyobraź sobie, że jesz, co chcesz i nie zyskujesz ani centymetra dodatkowego tłuszczu. To marzenie każdego. Niestety większość z nas, by zachować zgrabną linię, musi przestrzegać często nudnej diety, czasami niesmacznej…

Ale to już przeszłość. Oto 25 sposobów, które sama przetestowałam przez 20 lat swojej pracy z klientami – na odchudzanie bez diety. Bez żartów! Te metody działają na wszystkich i są najlepiej strzeżonymi sekretami odchudzania. Więc nie tylko przeglądaj ten post, zastosuj wskazówki, aby uzyskać najlepsze i długoterminowe wyniki.

To w drogę!

1.Dlaczego warto przestrzegać diety?

Wszyscy jesteśmy na diecie, zdrowej lub nie. Słowo „dieta” było od lat źle interpretowane. Musisz zrozumieć, dlaczego musisz schudnąć i czy naprawdę musisz to zrobić. Jeśli odpowiedź brzmi tak, potraktuj dietę odchudzającą jako pozytywną zmianę w swojej codziennym sposobie żywienia, wymagającą jedynie kilku drobnych poprawek. Nie oceniaj, czy ktoś chce schudnąć, czy też nie. Dieta odchudzająca nie polega na restrykcjach – chodzi o zmianę sposobu odżywiania, życia i leczenia ciała i umysłu.

2.Podążaj własną drogą

Czy naprawdę wiesz, że plan diety, który zadziałał dla twojego przyjaciela, zadziała dla ciebie? Tak, stracisz wagę, będzie to prawdopodobnie woda, ale wpływ szybkiej utraty wagi nie jest równy pozytywnym skutkom powolnej utraty wagi. Możesz nie zobaczyć natychmiastowych rezultatów, ale dzieje się tak dlatego, że wpojenie nawyków wymaga czasu. Staraj się poprawić swój styl życia, a nie będziesz potrzebować żadnych diet, aby schudnąć.

3.Jedz

Głodzisz się, żeby schudnąć? Cóż, możesz stracić początkową wagę, ale wkrótce ją odzyskasz. Najlepszym i jedynym sposobem na odchudzanie jest zdrowe odżywianie. Oprócz włączenia do diety świeżych produktów, produktów pełnoziarnistych, chudego mięsa i zdrowych tłuszczów, musisz spożywać 5-6 posiłków dziennie, małe porcje na małych talerzach i jeść powoli.

4.Przeróbka kuchni przed Tobą

Twoja kuchnia pilnie potrzebuje PRZEGLĄDU. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz w stanie zmienić wyglądu. Wyrzuć lub oddaj wszystkie niezdrowe jedzenie, żywność o wysokiej zawartości sodu, rafinowany cukier, mleczną czekoladę i wysoko rafinowane produkty węglowodanowe. Zaopatrz swoją kuchnię i lodówkę w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, chleb pełnoziarnisty i chude białko.

5.Wypij to rano

Nie, nie zwykłą ciepłą wodę z miodem i sokiem z limonki lub po prostu zimną wodę, teraz dam Ci coś innego.

 Namocz dwie łyżeczki nasion kozieradki na noc w filiżance wody. Nasiona przecedź i wypij rano. Nasiona kozieradki przyspieszają metabolizm i zapewniają aktywność przez cały dzień, a woda pomaga wypłukać toksyny z organizmu.

6.Zacznij od śniadania

To błędne przekonanie, że pomijanie śniadania to sposób na zmniejszenie kalorii i utratę wagi. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie należy go ignorować. Uzupełnianie paliwa kilka razy dziennie jest bardzo ważne. Kiedy pomijasz śniadanie, zaczynasz czuć się wyjątkowo głodny w porze lunchu i kończysz się przejadaniem się i wybieraniem niezdrowych produktów spożywczych. Brakujące śniadanie spowalnia również metabolizm. Dlatego zawsze jedz śniadanie w ciągu godziny od przebudzenia. Miska pełnoziarnistych płatków zbożowych i niskotłuszczowego nabiału może zapewnić pożywny początek dnia.

7.Pij zieloną herbatę

Zielona herbata to świetny wzmacniacz metabolizmu. Zawiera EGCG, przeciwutleniacz, który pomaga wypłukać toksyny i poprawia ogólny stan zdrowia. W rzeczywistości picie zielonej herbaty może spowodować spalenie dodatkowych kalorii w ciągu tygodnia.

8.Jedz powoli

Badania dowiodły, że jeśli spędzasz czas na spokojnym jedzeniu, prawdopodobnie spożywasz mniej kalorii. Powolne jedzenie zapobiega przejadaniu się, ponieważ daje mózgowi dodatkowy czas na otrzymanie sygnałów z żołądka, że ​​jest pełny. Ułatwia to również prawidłowe trawienie i ogranicza wielkość porcji. Dlatego zaleca się przeżuwanie jedzenia około 35 do 50 razy na kęs.

9.Miej zbilansowane posiłki

Każdy posiłek powinien zawierać białka, dobre węglowodany (warzywa / owoce / zboża) i zdrowe tłuszcze. Sztuczka polega na tym, aby zachować równowagę między grupami żywności, aby organizm był w stanie je przetworzyć, dostarczyć energii, wypłukać toksyny, wzmocnić odporność i poprawić ogólny stan zdrowia.

10.Spożywaj owoce, warzywa i pełne ziarna

Niskokaloryczne owoce i warzywa powinny być spożywane częściej niż produkty o wysokiej zawartości tłuszczu i kalorii. Spożywaj pięć różnych warzyw i trzy różne owoce każdego dnia, ponieważ są one bogate w witaminy, minerały, składniki odżywcze i błonnik. Musisz również włączyć do swojej diety produkty pełnoziarniste, takie jak cały brązowy ryż, płatki z otrębów, jęczmień, i podobne, ponieważ dostarczają one bardzo potrzebnego błonnika, dzięki czemu jesteś pełny przez długi czas i możesz spalić tłuszcz z brzucha.

11.Ciesz się dniem oszustwa

Cóż, nazwij to dniem „Zasłużyłam na to”, a nie dniem oszustwa. Jeśli w większości lub w pełni odnosisz sukcesy w prowadzeniu lepszego stylu życia, zasłużyłaś na dzień oszustwa. Tego dnia możesz spożyć dodatkowe 500 kalorii i zjeść dowolne jedzenie. Ale nie możesz przekroczyć znaku dodatkowych 500 kalorii. Cheat dayspomaga Ci schudnąć, zapobiegając stabilizacji metabolizmu. Mając dzień oszustwa, będziesz w stanie zgadywać, co utrzyma aktywne komórki i metabolizm.

12.Jedz białko do każdego posiłku

Pokarmy zawierające chude białko powinny stanowić część każdego posiłku lub przekąski, ponieważ zapewniają uczucie sytości przez długi czas, zapobiegając przejadaniu się. Włącz jogurt, małą porcję orzechów i masła orzechowego, jajka, fasolę i chude mięso do każdego posiłku, aby uzyskać wymaganą ilość białka.

13.Ostrożnie z pakowanymi napojami

Picie pakowanych soków owocowych i warzywnych, napojów energetyzujących, napojów gazowanych i napojów gazowanych bez kalorii nie tylko zapobiega utracie wagi, ale także stanowi zagrożenie dla zdrowia. Chociaż te napoje są sprzedawane jako zero kalorii, mają inne smakołyki i dodatki, które sprawiają, że są gorsze od normalnych. Jednak ilość rafinowanego cukru w ​​zwykłej sodzie jest zbyt duża, a picie jej w zbyt dużej ilości może spowodować podatność na cukrzycę. Pij świeżo wyciskane lub tłoczone na zimno soki owocowe lub warzywne. Ponadto, jeśli używasz blendera do przygotowania soku, natychmiast go wypij. Skoki i koktajle owocowe szybko tracą na wartości i powinny być pite zaraz po przygotowaniu.

14.Utrzymuj nawodnienie

Większość z nas pije mniej wody niż powinni. Idealnie, aby schudnąć, musisz wypijać 3 litry wody dziennie. Jeśli dużo ćwiczysz i dużo się pocisz, musisz wypić 4-5 litrów wody. Brak wystarczającej ilości wody może spowodować, że będziesz jeść więcej i poczujesz się zmęczona. To ostatecznie zatrzymuje metabolizm, co z kolei zapobiega utracie tłuszczu. Picie odpowiedniej ilości wody jest kluczem do zdrowego stylu życia. Ustaw więc przypomnienia w telefonie lub pobierz aplikację zdrowotną, która pomoże zliczać liczbę szklanek wody wypitych w ciągu dnia.

15.Unikaj przegotowania

Rozgotowanie żywności powoduje znaczne zmniejszenie ilości składników odżywczych. Rozgotowana żywność ma wyższy współczynnik Indeks Glikemiczny. Jeśli jesteś pozbawiona składników odżywczych, nie poczujesz się usatysfakcjonowana i możesz mieć ochotę na niezdrowe jedzenie. Aby temu zapobiec, możesz zwiększyć spożycie surowej żywności, takiej jak sałatki, lub uniknąć przegotowania jedzenia. Gotowane na parze, pieczone, blanszowane lub grillowane warzywa oraz grillowane lub pieczone mięso i ryby. Dopraw swoją sałatkę dobrym, niskokalorycznym dressingiem. Użyj różnych składników, aby sos był pyszny. Upewnij się, że używasz kolorowych warzyw, aby Twoje jedzenie wyglądało interesująco.

16.Zjedz kolację minimum 3h przed snem

Należy unikać jedzenia późnym wieczorem, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz gromadzić dodatkowe kilogramy. Właściwie ostatni posiłek powinnaś zjeść minimum 3h przed snem, aby uniknąć objadania się na przekąskę przed kolacją. Herbata ziołowa to dobra opcja na zaspokojenie głodu po obiedzie. Umyj zęby, aby odwrócić umysł od idei jedzenia.

17.Zwróć uwagę na jedzenie

Często słyszeliśmy (a nawet ignorowaliśmy) rodziców odradzających nam rozmawianie, czytanie i oglądanie telewizji podczas jedzenia. Kiedy wykonujesz wielozadaniowość podczas posiłków, prawdopodobnie będziesz spożywać więcej jedzenia i gromadzić dodatkowe kilogramy. Dlatego bardzo ważne jest zwracanie uwagi na to, co jesz.

18.Sen

Nie można ignorować znaczenia snu, jeśli chodzi o wywołanie utraty wagi. Kiedy śpisz, twoje ciało reguluje twoje systemy i leczy wszelkie uszkodzenia spowodowane zużyciem. Nawet układ pokarmowy ciężko pompuje pokarm, metabolizuje węglowodany i rozkłada tłuszcze. Brak snu powoduje zmiany w poziomie hormonów, zwłaszcza kortyzolu i insuliny. Kortyzol reguluje metabolizm cukru, tłuszczu, białka, minerałów i wody, a insulina jest odpowiedzialna za magazynowanie cukru we krwi i tłuszczu. Brak snu wyzwala produkcję kortyzolu i prowadzi do podwyższenia poziomu insuliny, co sprawia, że ​​utrata wagi jest jeszcze trudniejsza. Tak więc dobry sen może bardzo pomóc w zmniejszeniu wagi.

19.Policz swoje kroki

Czy kiedykolwiek pomyślałaś o tym, że niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy, czy w domu, siedzimy prawie 24 godziny na dobę? Czy wiesz, że spacerując 15-20 minut, możesz kilkukrotnie poprawić swoje zdrowie? Niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, szkole czy w domu, musisz chodzić. Wstań i idź na spacer co godzinę. Idź do najbliższego sklepu spożywczego, idź pieszo lub rowerem do i z biura, chodź sama, lub np. z psem, chodź po domu i wchodź po schodach zamiast windą.

20.Wykonuj swój ulubiony trening

Jeśli nie lubisz chodzić na siłownię, przybij piątkę! Każdy z nas ma ulubioną formę aktywności fizycznej, nie musi to być trening na siłowni. Jestem pewien, że istnieje forma ćwiczeń, dzięki której poczujesz się lepiej, zamiast cię obciążać. A co powiesz na energiczne spacery, spacery z psem, jogging, pływanie lub jazdę na rowerze? Najważniejsze jest to, aby codziennie ćwiczyć jedną godzinę. Zacznij powoli, naucz się prawidłowej techniki, przygotuj swoje ciało i umysł, a następnie daj 100% na 45 do 60 minut, które zamierzasz poświęcić swemu ciału. Gwarantuję, że zakochasz się w tych 60 minutach swojego dnia i nie możesz się doczekać treningu. Nie przekraczaj 60 minut treningu. Nie zawsze więcej znaczy lepiej…

21.Śmiej się dużo

Śmiech uważany jest za najlepszy sposób na odchudzanie bez diety. Chichot zwiększa tętno i krążenie krwi oraz wzmacnia mięśnie brzucha, zapewniając w ten sposób naturalny trening. Serdeczny śmiech pięć razy dziennie daje te same korzyści, co 10 minut na wioślarzu. A 10-15 minut solidnego śmiechu może spalić 50 kalorii, co może spowodować spalenie ponad dwóch kilogramów w ciągu roku.

22.Medytuj

Stres jest głównym źródłem tłuszczu w organizmie. Zamartwianie się, stres, depresja i inne negatywne emocje prowadzą do wzrostu poziomu kortyzolu (hormonu stresu). Prowadzi to do nasilenia stanu zapalnego i szkodliwych wolnych rodników tlenowych, które zwiększają gromadzenie się tłuszczu i spowalniają funkcje organizmu. Dlatego najlepiej jest wyciszyć się i medytować przez co najmniej 10 minut dziennie. Oczywiście na początku będzie to trudne, ale codzienne ćwiczenie doda Ci pozytywnych wrażeń i pozytywnych wibracji.

23.Unikaj podjadania fast foodów

Wszyscy uwielbiamy przekąski i powinniśmy. Ale nie w fast foodach, które mają zerową wartość odżywczą. Możesz przekąsić młodą marchewkę, buraki, ogórek, garść orzeszków ziemnych lub pistacji, owoce, itp. Są to niskokaloryczne i bardzo pożywne – kombinacja, która najlepiej nadaje się dla osób próbujących schudnąć.

24.Trzymaj motywacyjne cytaty

Trudno jest zachować motywację do utraty wagi bez diety, zwłaszcza jeśli jesteś smakoszem. Zwykłe zdrowe jedzenie może być nudne, a codzienne wykonywanie ćwiczeń może być męczące. Właśnie w tym miejscu do gry wkraczają Twój zapał i motywacja. Aby zachować koncentrację, pisz motywujące cytaty na karteczkach samoprzylepnych i przyklejaj je w różnych zakątkach domu i biura. Jeśli będziesz to robić przez dwa do trzech tygodni bez przerwy, nie będziesz już potrzebować pomocy. Staną się nawykiem prowadzenia zdrowego życia.

25.Uważaj, bo pokochasz swoje ciało

Ludzie mylą te dwie rzeczy. Kochaj swoje ciało i chudnij. Nikt nie mówi, że aby pokochać swoje ciało, trzeba schudnąć. To pułapka. Mówimy o tym, że kochasz swoje ciało i dlatego musisz o nie dbać. Jeśli czujesz się zdrowy, sprawny i aktywny, nie musisz schudnąć. Ale jeśli twoje zdrowie fizyczne i psychiczne ulegnie pogorszeniu, powinieneś rozważyć utratę dodatkowej masy – bez przypisywania „schudnij” jakimkolwiek negatywnym emocjom. Powinieneś dbać o swoje ciało tak, jak on o Ciebie dba.

Oto 25 sposobów na schudnięcie bez diety. Wypróbuj te metody, a na pewno odniesiesz sukces.

Twój Trener Damian Lisiński

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk