Ćwiczenia te pomagają stanąć na Nogi – Zastosuje je Rano

Ćwiczenia te pomagają stanąć na Nogi – Zastosuje je Rano

Zwykle myślimy o rozciągnięciu mięśni po ćwiczeniach, aby potem nie bolały. Ale rzeczywistość jest taka, że rozciąganie mięśni jest zalecane każdego dnia, niezależnie od tego, czy ćwiczyliśmy, czy nie.

Jeśli masz psa, to zauważ co on robi każdego poranka i po przebudzeniu..po prostu się rozciąga…jakie to proste…prawda!

Codzienne rozciąganie zapobiega skróceniu mięśni, a także pomaga zapobiegać kontuzjom, które często są spowodowane brakiem mobilności. Również elastyczność całego ciała oraz zmniejsza ból w kręgosłupie.

Ponadto rozciąganie jest oczywiście samo w sobie ćwiczeniem, pomaga utrzymać formę. Jeśli chcesz zacząć rozciągać ciało, ten program mogą Ci w tym pomóc.

Pomieszam wam trochę ćwiczenia, gdyż mam ich przygotowanych 18, ale będę je w częściach pisać w artykułach.

Zaczynamy!

3.Rościąganie klatki piersiowej.

Mięśnie piersiowe i najszersze grzbietu. Stań prosto, twarzą do ściany i kładąc na niej prawą rękę, powoli odwróć się od ściany. Powtórz z drugą ręką.

4.Pozycja wielbłąda.

Mięśnie proste brzucha i skośne zewnętrzne. Ten odcinek najlepiej jest zarezerwowany dla osób, które już mają dobrą elastyczność. Usiądź na piętach i połóż ręce za sobą, przesuwając biodra w górę i do przodu. Unikanie wywierania zbyt dużego nacisku na kręgosłup lędźwiowy. Jeśli masz problemy z szyją, nie odchylaj głowy do tyłu.

7. Pozycja trójkąta.

Pracuj z zewnętrznymi skośnymi. Zacznij od szerokiej postawy, przednią stopę wyprostowaną, a tylną pod kątem 90 stopni. Połóż rękę na przedniej nodze lub podłodze, siadając z powrotem na przednim biodrze, utrzymując proste plecy.

8. Wariacja w dół psa na ścianie.

Wyróżnione mięśnie: Rozciągnij mięśnie piersiowe i mięśnie najszersze grzbietu. Ustaw się wystarczająco daleko od ściany lub stojaka, aby po dotknięciu ściany twoje ciało stało się równoległe do podłoża. Ustaw się w tej pozycji, obracając się w biodrach i utrzymując prosty kręgosłup.

Po ustawieniu popchnij klatkę piersiową do przodu, tworząc lekki łuk w górnej części pleców, rozciągając mięśnie łokci i klatki piersiowej. Kiedy masz napięte ścięgna podkolanowe, spróbuj zgiąć kolana.

9. Pochylenie się do przodu na jednej nodze.

Wyróżnione mięśnie: Pracuj nad ścięgnami podkolanowymi. Rozpocznij tę pozycję z jedną stopą przed drugą. Podnieś ręce do bioder i trzymając plecy wyprostowane, zacznij zginać się od bioder. Powtórz ćwiczenie z drugą stopą z przodu.

10. Zgięcia przy ścianie z podporą.

Wyróżnione mięśnie: Zewnętrzne mięśnie skośne brzucha i łaty. Mając długi kręgosłup, powoli wypchnij biodra na bok, jednocześnie obracając ramiona na zewnątrz. Powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Unikaj tego rozciągania, jeśli masz problemy z dolnym kręgosłupem.

Wykonaj je codziennie rano po przebudzeniu, a w ciągu dnia nie będziesz mieć problemów z plecami.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk