Ćwiczenia na szczupłe nogi

Szczupłe Nogi! Która z nas nie chce mieć zgrabnych nóg 😉

Szczupłe nogi, to nogi które mają niski procent tkanki tłuszczowej ( potrzeba do tego ćwiczeń cardio i dietę) i odrobię mięśni.

Złą wiadomością jest to, że większość z nas, chcąc mieć szczupłe nogi, musi naprawdę ciężko pracować. Dobrą natomiast wiadomością jest to, każda z nas, która choć raz doświadczyła podziwu otoczenia, doskonale wie, że wysiłek jest warty zachodu.

cwiczenia-na-szczupłe-nogi-mataleo-gosia-klosĆwiczenia na szczupłe nogi

Aby mieć szczupłe nogi możesz skorzystać z poniższych przykładów ćwiczeń. Wykonuj w dowolnym tempie, powoli lub trochę szybciej. Czasami lepiej jest zrobić mniej ćwiczeń powoli niż więcej ćwiczeń szybciej.

Ćwiczenia na szczupłe nogi – Wypady

Stań prosto, unieś klatkę piersiową, patrz przed siebie, stój z nogami lekko rozsuniętymi.
Powoli zrób krok do przodu a następnie przysiad. Powróć do pozycji wyjściowej i zrób to samo na drugą nogę. Pamiętaj przy tym, aby uda i podudzia tworzyły kąt prosty, a noga, która pozostała z tyłu, powinna niemalże dotykać kolanem do podłoża.

Wykonaj 1-3 serię, po 5 – 20 powtórzeń

Ćwiczenia na szczupłe nogi – Wymachy

Połóż się na prawym boku. Głowa, ramiona i biodra powinny być w jednej linii. Połóż lewą rękę na lewym biodrze. Utrzymując prostą lewą nogę, powoli podnieść ją w górę, tak wysoko, jak tylko dasz radę a następnie ją opuść.

Wykonaj 1-3 serie po 8 powtórzeń dla każdej nogi.

Ćwiczenia na szczupłe nogi – Wymachy Trudniej

To jest trudniejsza wersja poprzedniego ćwiczenia. Połóż się na prawym boku. Głowa, ramiona i biodra powinny być w jednej linii. Połóż lewą rękę na lewym biodrze. Lewą nogę zegnij w kolenie i postaw stopę przed kolanem prawej nogi. Utrzymując prostą prawą nogę, powoli podnieść ją w górę, tak wysoko, jak tylko dasz radę a następnie ją opuść.

Wykonaj 1-3 serie po 8 powtórzeń dla każdej nogi.

Za każdym razem, gdy będziesz potrzebować pomocy, umów się na konsultację z Gosią. Dobrze wiem, jak ważne są indywidualne wskazówki i osobista pomoc.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk