Ćwiczenia na plecy

Jak mieć piękne, seksowne plecy

Wiele z nas najczęściej stara się zadbać o te części ciała, które są odkrywane, jak brzuch, łydki, uda, zapominając przy tym o tych partiach, które najczęściej są pod przykryciem. Mówię tutaj o ćwiczeniach na plecy.

Warto czasami zrezygnować z ćwiczeń Cardio i pomyśleć o seksownych plecach. Czasami bowiem warto pomyśleć o ćwiczeniach na plecy, jak podnoszenie ciężarów, które doprowadzi do wyrzeźbienia sylwetki a także wzmocnienia organizmu. Wielokrotnie już obalałam mit, że podnoszenie ciężarów przez kobiety prowadzi do dużych rozmiarów ciała.

Oto kilka prostych ćwiczeń na plecy, które warto włączyć do swojego treningu przynajmniej raz w tygodniu.

Ćwiczenia na plecy – Pojedyncze hantle

To ćwiczenie sprawi, że poczujesz się silniejsza. Trzymając hantle w rękach, stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Podnieś jedną rękę w górę zrób przysiad, trzymając drugą rękę wyprostowaną między nogami. Wróć następnie do pozycji wyjściowej i zamieniając ręce, wykonaj 1-3 serię po 10-20 powtórzeń na każdą rękę.

Ćwiczenia na plecy – wymachy

cwiczenia-na-plecy-mataleo-gosia-klos-damian-lisinskiTo ćwiczenie na plecy i mięśnie całego tułowia, wzmacnia twoją równowagę.
Trzymając hantle w rękach, pochyl się w przód z rękoma skierowanymi w dół, i unieś w tył, w tym samym czasie jedną nogę, równoważąc ciężar ciała. Tworzysz w ten sposób literę T. Wróć następnie do pozycji wyjściowej i zamieniając ręce wykonaj 1-3 serię po 10-20 powtórzeń na każdą rękę.

Jeśli okaże się zbyt trudne na początek, możesz palcami dotykać podłogi.

Ćwiczenia na plecy – wyprostowane ręce

Połóż się na plecach na ławeczce lub na podłodze. Stopy płasko ze zgiętymi kolanami. W rękach trzymaj hantle. Ręce wyprostowane za głową, podnoś w górę do pionu, trzymając głowę opartą na podłożu.Wróć następnie do pozycji wyjściowej i zamieniając ręce wykonaj 1-3 serię, po 10-20 powtórzeń.

Ćwiczenia na plecy – grzbiety

Najprostsze ćwiczenie na plecy, które pewnie pamiętasz jeszcze z lat szkolnych. Najprostsze i jedno z najbardziej skutecznych, ćwiczeń, wzmacniających mięśnie pleców.

Połóż się na brzuchu z rękoma skierowanymi wzdłuż ciała. Następnie staraj się unieść głowę i tułów tak wysoko jak tylko potrafisz. Wróć do pozycji wyjściowej, wykonaj 1-3 serię, po 10-20.

Trudniejsza ale jednocześnie bardziej polecana przeze mnie odmiana tego samego ćwiczenia, polega na wyprostowaniu rąk z przodu lub założeniu ich na karku. Za każdym razem staraj się spojrzeć coraz wyżej.
<


 

Za każdym razem, gdy będziesz potrzebować trenera osobistego, zgłoś się do nas.

Konsultacja z Gosią Klos
m.klos@btinternet.com
07825268743

Konsultacja z DamianLisiński
damianlisinski@mataleo.eu
07557337787


metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk