Ćwiczenia na boczki

cwiczenia-na-boczki-mataleo-Gosia-Klos

Jak mieć szczupłą talię – czyli wyszczuplające ćwiczenia na boczki

Poniższe ćwiczenia stanowią część specjalistycznego treningu brzucha Gosi Klos, założycielki Mataleo.eu – Ambasadora Polskiego Fitness w Anglii, trenera personalnego w Wielkiej Brytanii, autorki kilku ebooków. Łączą one w sobie kilka ćwiczeń, które mają pracować nad płaskim brzuchem.

Wykonując te ćwiczenia, moje podopieczne miały konkretne rezultaty w postaci szczupłego brzucha. Dziewczyny, które podjęły decyzję metarmorfozy – czyli pragnienia całościowej zmiany swojej sylwetki, korzystały między innymi z tych ćwiczeń. Teraz twoja kolej na …. ćwiczenia na boczki.

cwiczenia-na-boczki-mataleo-Gosia-KlosĆwiczenia na boczki – balans

Połóż się na lewym boku na podłodze. Włóż między nogi zwinięty w kostkę ręcznik. Oprzyj tyłów na łokciu. Unieś biodra tak, aby ciało tworzyło linię prostą od stóp do głowy. Wytrzymaj w tej pozycji kilkanaście sekund i oprzyj ciało na podłodze. Wykonaj 1-3 serie po 10-20 powtórzeń na każdą stronę.

Ćwiczenia na boczki – Nogi w górę

Usiądź pod scianą na zwiniętym w kostkę ręczniku. Łopatki oparte o ścianę i ugięte kolana. Stopy płasko. Połóż ręce na podłodze obok bioder. Podnieś kolana w górę do klatki piersiowej a następnie staraj się wyprostować nogi i skierować palce stóp ku sufitowi. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Teraz postaraj się opuszczać nogi, jednak nie dotykaj piętami do podłogi. Zegnij nogi w kolanach.

Wykonaj 1-3 serię po 5-20 powtórzeń.

Ćwiczenia na boczki – Leżące krzesełko

Usiądź tuż przed ścianą na podłodze, na złożonym w kostkę ręczniku. Oprzyj się na łokciach a stopy oprzyj o ścianę, pamiętając aby tworzyły kąt prosty w kolanach i biodrach. Połóż się teraz na plecach. Załóż ręce na karku. Staraj się podnieść głowę i dotknąć brodą do kolan, nie odrywając stóp od ściany. Powróć do pozycji wyjściowej.

Wykonaj 1-3 serię po 5-20 powtórzeń.

Ćwiczenia na boczki

Połóż się płasko na plechach. Przeplatając palce rąk, załóż je na karku. Podnieś kolana w kierunku klatki piersiowej i staraj się unieść łopatki tak wysoko, aby dotknąć łokciami do kolan.
Podczas podnoszenia postaraj się lewym łokciem dotknąć do prawego kolana o na odwrót.

Wykonaj 1-3 serie po 5-20 powtórzeń


Powyższe ćwiczenia stanowią cześć treningu i powinny być wykonywane w odpowiedniej kolejności. Dlatego najlepiej będzie, jeśli umówisz się ze swoim trenerem indywidualnym. A dziewczyny mieszkające w Anglii zapraszamy do osobistego kontaktu:

Konsultacja z Gosią Klos
m.klos@btinternet.com
07825268743

Konsultacja z DamianLisiński
damianlisinski@mataleo.eu
07557337787

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk