Ćwiczenia na płaski brzuch i uda

tłuszcz na brzuchu - trening

Nie możesz oczekiwać, że tylko myśląc o tym, aby schudnąć, doprowadzisz swoje ciało do wymarzonego wyglądu. W takiej sytuacji jest to tylko pobożne życzenia.

Wiele dziewczyn daje się złapać w pułapkę świetnych reklam, które mówią nam, że wystarczy wypić herbatkę i już. Jeśli naprawdę zależy ci na tym, aby mieć szczupłe ciało, należy połączyć zdrową dietę i właściwy plan treningowy. Skuteczne i ukierunkowane ćwiczenia na brzuch i uda, dadzą ci efekt w postaci zgrabnego ciała i podziwu koleżanek.

Ćwiczenia na płaski brzuch i uda

Dlatego nie oczekuj rezultatów, gdy poświęcasz uwagę tylko jednej z nich, to znaczy gdy tylko dbasz o dietę a nie dbasz o ćwiczenia. Aby mieć płaski brzuch i zgrabne uda, trzeba zmniejszyć ogólną zawartość tłuszczu w organizmie, poprzez odpowiednią kombinację obu z nich: spalania tłuszczu i budowania mięśni poprzez ćwiczenia.

Poznaj swój Ciało

cwiczenia-na-plaski-brzuch-i-uda-mataleo-gosia-klosMięśnie brzucha to mięsień prosty brzucha (z przodu), mięśnie skośne wewnętrzne i zewnętrzne (po bokach) i głębsze warstwy mięśni brzucha.

Mięśnie pośladkowy wielki i mały tworzą pośladki a uda to głównie mięsień czworogłowy z przodu.

Cardio dla zgubienia tłuszczu

Odpowiednie ćwiczenia Cardio są niezbędne, jeśli chcesz schudnąć. Są pewne ćwiczenia Cardio, które lepiej działają na spalanie tkanki tłuszczowej. Przysiady, wspinanie się i podskoki pomagają osiągać zamierzony rezultat.

Ćwiczenia oporowe, pomagają zbudować mięśnie

Trening siłowy pomaga spalić tłuszcz – choć w wolniejszym tempie niż większość ćwiczeń Cardio. Główną zaletą tych ćwiczeń jest pomoc w budowaniu masy mięśniowej, tworząc mocniejsze, zgrabniejsze ciało.
Ćwiczenia oporowe pobudzają metabolizm, więc spalasz więcej kalorii ( nawet po treningu). Spróbuj brzuszków, łuków bocznych i dużej piłki na mięśnie brzucha, natomiast dla mięśni ud spróbuj przysiadów, podskoków, step-up. To tylko niektóre z najbardziej skutecznych ćwiczeń dla ud, pośladków i brzucha.

Rozciąganie zwiększa efekty

Rozciąganie jest kluczowym elementem każdego treningu, zarówno przed jak i po sesji. 5-10 minut statycznego rozciągania, pomoże twojemu ciału ochłonąć, mięśnie staną się elastyczne a krążenie krwi pomoże uniknąć przykurczów następnego dnia. Stretching maksymalizuje korzyści po treningu i pomaga utrzymać mięśnie i stawy luźne i zwinne.

Bezpieczeństwo Przede wszystkim!

Zawsze, gdy zaczynasz nowe ćwiczenia, ważne jest aby najpierw porozmawiać z lekarzem lub Odpowiedzialnym i Wykwalifikowanym Trenerem Personalnym. Zwłaszcza, jeśli masz sporą nadwagę (ok. 30kg i więcej). Nieodpowiednio dopasowane ćwiczenia mogą zniechęcić cię dalszej pracy a w skrajnych sytuacjach nawet pogorszyć stan twojego zdrowia.

Ćwiczenia oporowe zaczynaj od mniejszej wagi i stopniowo zwiększaj obciążenie o 5 do 10% za każdym razem. Taka sekwencja pozwala uniknąć wielu nieporozumień na drodze TY – Twoje Ciało.

Twój Trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk