Ćwiczenia Na Łydki

Ćwiczenia Na Łydki

Jednym z najbardziej zauważalnych miejsc naszych nóg jest mięsień łydki. Smukłe i ładnie zarysowane mięśnie łydek, zwracają uwagę całych naszych nóg.

W poprzednim artykule Ćwiczenia Na Nogi, pokazałam kilka podstawowych ćwiczeń, które z powodzeniem mogą być wykonywane zarówno przez dziewczyny, które nie mają czasu, jak i początkujące panie. Do poprzednich ćwiczeń na nogi, dla urozmaicenia i równowagi, warto dodać kilka prostych i łatwych do wykonania ćwiczeń na łydki.

Ćwiczenia Na Łydki – 6 Stonowanych łagodnych ćwiczeń dla kobiet

Ćwiczenia Na Łydki – Wspięcia na palcach

Ćwiczenie to można wykonać zarówno w domu jak i na siłowni. Najlepiej gdy będziesz mieć do dyspozycji coś, na czym możesz stanąć stopami, ale również można je wykonywać na płaskiej podłodze. Wystarczy wspinać się na palcach i wytrzymać 2-3 sekundy a następnie powoli wracać do pozycji wyjściowej.

Gdy mamy do dyspozycji coś co może przypominać schodek, wówczas stajemy na nim połową stopy, obniżając w dół pięty, podnosimy je do góry, wytrzymując w każdej pozycji około 2-3 sekund.

Wykonuj 1-3 serii po 20-50 powtórzeń

Ćwiczenia Na Łydki – Schody

Nic nie ujędrnia łydek tak bardzo, jak schody. Więc zacznij cieszyć się, jeśli mieszkasz na piętrze:) Podczas wchodzenia po schodach, serce pracuje jak szalone, powodując świetne ukrwienie i naturalne oczyszczenie naczyń krwionośnych. jeśli nie masz czasu na ćwiczenia na siłowni, staraj się wykorzystywać każdą okazję w ciągu dnia, do chodzenia po schodach. 10 minut na schodach dziennie, już po kilku dniach spowoduje zauważalne zmiany na łydkach.

Ćwiczenia Na Łydki – Górskie Wspięcia

Zacznij w pozycji jak na zdjęciu i wykonuj na przemian przeskoki nogami, tak szybko jak to możliwe w ciągu jednej minuty. Jest to jedno z ćwiczeń wykonywanych przez alpinistów, wzmacniające całą powierzchnię nóg, w tym także łydek.

cwiczenia-Na-lydki-mataleoĆwiczenia Na Łydki – Rower Stacjonarny

Jazda na rowerze stacjonarnym jest fantastyczna dla wielu partii mieści nóg. Jeżdżąc na rowerze postaraj się umieścić same pace na pedałach i to właśnie palcami naciskać na pedały. Dokładnie tak samo, jak robią zawodowi rowerzyści. Jeśli masz taką możliwość, staraj się jeździć około 10-20 minut dziennie.

Ćwiczenia Na Łydki – Skakanka

Skakanka jest wspaniałym przyrządem dla nóg. Skakanie na skakance nie tylko świetnie spala tłuszcz, ale i wspaniale rzeźbi mięśnie łydek. Jeśli nie masz skakanki, lub nie masz warunków dla skakanki, możesz równie dobrze podskakiwać w miejscu, na palcach. Wystarczy skakać przez 30 sekund, po czym zrobić minutę przerwy.

Wykonuj 3-5 razy po 30 sekund skakania

 

Ciekawi mnie też, jakie ty wykonujesz ćwiczenia na łydki. Napisz w komentarzu poniżej. 

Dziękuję i
powodzenia 🙂

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk