Ćwiczenia na Leżąco – Video – Gosia Klos

Ćwicz na leżąco - Gosia Klos

Niektórzy ludzie boją się wakacji, inni boją się sezonu wiosennego. Inni ćwiczą, bo chcą być zdrowi! Czy to zima czy lato, trzeba dbać cały rok o siebie, a nie kiedy przychodzi sezon letni czy czyjeś urodziny. Od 8 miesięcy z wirusem covid zmieniło się bardzo wiele spraw dotyczących zdrowia i ćwiczeń. Zcaczeliście więcej dbać o siebie, ćwiczyć i więcej rozumieć, że naprawdę ćwiczenia bardziej pomogą w odporności niż suplementy z Vit C.

Wirusy zawsze były i będą tego już nie zmienimy, ale Ty możesz zmienić wiele w swoim życiu…Zmienić siebie i swoje podejście do samej siebie. Wszystko zaczyna się w Twojej głowie i czasami wystarczy, że przeczytasz mój artykuł, czy zobaczysz na Live moją podopieczną i od razu możesz zmienić swój tok myślenia. Do wielu kobiet dotarłam pisząc artykuły czy ćwicząc razem 1:1 na skype.

Dla was najgorzej jest zacząć ćwiczyć, brak motywacji czy nie wiedza jak zacząć. Dziękuję, że mogę dla was pisać, że dociera do was to co piszę, a to juz wiele. Czytacie ze zrozumieniem, udostępniajcie moje artykuły, bo nigdy nie wiesz komu mogą one pomóc.

Dziś przedstawię Tobie zestaw ćwiczeń, dzięki którym Twoja sylwetka stanie się spełnieniem marzeń. Wyobraź sobie, ile podziwu dostaniesz od mężczyzn i zazdrosne spojrzenia od innych kobiet! 

1.Wznosy nóg do góry w pozycji leżącej.

– Napnij mięśnie brzucha. Zrób wdech i ściśnij mięśnie brzucha do wewnątrz, przyciskając ręce do maty. Pomyśl o przyciśnięciu pępka do kręgosłupa. – Podnieś biodra. Powoli unieś biodra, kładąc nogi nad głową, równolegle do ciała i podłogi. Skieruj palce w górę maty. Nie pozwól nogom dotykać twarzy. – Weź wdech i unieś nogi. Trzymaj nogi razem i przesuń nogi na prawą stronę ciała. Nogi należy tylko lekko w prawo, niezbyt daleko do ziemi. – Opuść nogi. Zrób wydech i pozwól nogom opaść. Opuść je, aż osiągną kąt 45 stopni z matą. Trzymaj uda i kolana przyciśnięte do siebie, opuszczając nogi. Zrób na początek 15 powtórzeń.

Brzuch - Wspięcia nóg do góry

2.Brzuch – dotykanie palcami do podłogi.

– Rozpocznij od ułożenia się na plecach. Upewnij się, że nogi są ugięte w kolanach, a stopy płasko na ziemi. Twoje ręce powinny leżeć płasko po bokach. – Zacznij od skurczu ścięgien podkolanowych, podciągania ud i zginania tułowia. Staraj się trzymać stopy nad ziemią, jednocześnie zmieniając stopę, aby stawić opór rozchylony. Podczas tego ćwiczenia staraj się nie oszukiwać stopami na ziemi. – Ruch jest zakończony, gdy nie można już podnieść nogi. Zwykle dzieje się tak w wyniku pełnego rozciągnięcia mięśni.

Brzuch dotykanie palcami o podłogę

3.Brzuszki na podłodze.

– Połóż się na plecach z udami prostopadłymi do górnej części ciała i łydkami równolegle do podłogi. – Powoli unieś ramiona i górną część pleców, używając górnych partii brzucha. – Następnie opuść tułów z powrotem do pozycji wyjściowej.

Brzuszki na podłodze

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk