Ćwiczenia na Brzuch – Trening w domu

ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na Brzuch – Trening w domu. Zrobienie płaskiego brzucha i talii staje się trudniejsze z wiekiem. Powód: zmiany hormonalne zachęcają nadmiar kalorii do wytworzenia się na brzuchu jak się domyślacie – tłuszcz. Kiedy badacze z University of Vermont przetestowali 178 zdrowych kobiet w wieku od 20 do 60 lat, najstarsze miały 55% więcej tłuszczu w brzuchu niż najmłodsze. To już wiemy o tym, że im starsze są panie tym bardziej leniwe i nic im się nie chce. Czekając do emerytury wegetują nie dbając o siebie.

Większy brzuch nie jest jednak nieunikniony, a ćwiczenia tonizujące z kardio mogą pomóc. Trening z obciążeniem jest twoją tajną bronią, ponieważ działa na wszystkie mięśnie brzucha i nie tylko: sześciopakowy prosty, który biegnie wzdłuż twojego centrum; ukośne tasiemki, które owijają się po bokach; i głębokie mięśnie brzucha, których często brakuje w tradycyjnych treningach.

Aby uzyskać maksymalne wyniki, musisz ruszyć tyłek i zacząć ćwiczyć. Uwierz mi, że w wieku 60 lat nie będziecie w ogóle chorować, lekarza będziecie omijać dużym łukiem i na emeryturę będziesz cieszyć się zdrowiem, a nie wydawać kasę na pigułki. To trochę takie błędne koło jakie widzę u większości pań dojrzałych.

Nić nie robią, przyjadą z pracy, siadają na kapie i oglądają seriale, a mogły by w tym czasie sobie potrenować przed monitorem np. ze mną i zgubić parę zbędnych kilogramów. Ja prowadzę panie po 40-stym rokiem życia, bo one wiedzą czego chcą i są zdecydowane i są świadome, że wszystkie problemy zdrowotne właśnie zaczynają się po 40 – stym rokiem życia. To jest piękny wiek – możesz mieć wszystko dla siebie zdrowie, szczęcie i radość tak jak ja mam.

W tym artykule przedstawię 2 proste ćwiczenia dla osób, które nie mają problemów z kręgosłupem. Jeśli nadal się boisz ćwiczyć to zapraszam na treningi wirtualne przed kamerą TY i JA w domu. Kliknij tutaj i zacznij.

1.Ćwiczenie z nogami na brzuszek. Możesz spokojnie wykonywać je na leżąco bez podpierania. Ta wersja jest dla zaawansowanych. Zrób 3 x 20 powtórzeń na każdą nogę.

 

2.Nożyce. Dla osób początkujących można ułatwić podnosząc nogi do samej góry i je naprzemiennie machać góra – dół w szybkim tempie. Zrób 3 x 20 powtórzeń na każdą nogę. Razem jest 40 😉

Są o dwa proste ćwiczenia, które można zrobić w każdym wieku. Spróbuj je zrobić od razu jak wstaniesz. Napij się szklankę wody przed treningiem i ćwicz.

Jeśli nadal się boisz ćwiczyć to zapraszam na treningi wirtualne przed kamerą TY i JA w domu. Kliknij tutaj i zacznij.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk