Ćwiczenia na Ból w Kręgosłupie – VIDEO

plecy i ćwiczenia - video

Ćwiczenia na Ból w Kręgosłupie – VIDEO. Ból w dole pleców jest codzienną przeszkodą w twoich planach życiowych. Zawsze pojawia się, gdy najmniej się tego spodziewasz, gdy próbujesz nosić wszystkie artykuły spożywcze do samochodu, domu lub uprawiać sport. Najgroźniejsza chorobą dla Twoich pleców jest otyłość. Rwa kulszowa, jeden z głównych winowajców, pojawia się, gdy nerw kulszowy, który spływa po plecach i nogach, jest ściskany lub ściskany przez przepuklinę dysku. Częściej ból pleców zwykle ma związek z mięśniami, które są napięte ponad ich możliwości. Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe, musisz ćwiczyć mięśnie gruszkowate i zacząć się rozciągać.

Oczywiście jest wiele sposobów na rozciąganie, ale dziś przedstawię ci podstawowe, które możesz wykonać w domu na podłodze. Oczywiście, ta wskazówka służy pomocą przy objawach bólu w dole pleców, a nie jej przyczynach. Jeśli problemem jest przepuklina dysku lub wada rozwojowa, powinnaś bezwzględnie zobaczyć się z lekarzem i problem powinien zostać rozpatrzony przez specjalistę. Następnym razem opisze i wskażę ćwiczenia przy rwie kulszowej.

1.Umieść wałek z pianki na solidnej, pokrytej wykładziną powierzchni i połóż się na nim. Umieść wałek z pianki w dolnej części pleców, aby rozpocząć ćwiczenie. Połóż nogi blisko siebie, zgięte kolana i trzymaj się boków kolan rękami. Lekko wygnij głowę, aby aktywować mięśnie kręgoslupa.
Wałki z pianki są świetnymi narzędziami do rozciągania pleców jak i naciągania, ale jeśli ich nie masz, możesz prawdopodobnie improwizować. Niektóre osoby decydują się na użycie rury PVC z naklejoną matą do jogi. Jest to o wiele trudniejsza powierzchnia niż normalny walec wędrujący, co oznacza, że jest mniej wyrozumiały (i zazwyczaj nie jest idealny dla początkujących).

Gdy plecy są lekko uniesione, a nogi zakotwiczone w ziemi, zacznij toczyć się na wałku z pianki. Możesz przewracać się, rozciągając, a następnie pochylając nogi, utrzymując je zakotwiczone na ziemi. W ten sposób powstaje efekt podobny do piły. Pozwala przesuwać się nad wałkiem z pianki za pomocą dolnej części pleców.
Jeśli chcesz uzyskać dobre rozciągnięcie górnego odcinka pleców, zwinąć wałek z pianki z małego dolnego grzbietu do górnej części barku.

 

 

2.Jako alternatywę ćwiczenia wypróbuj tę samą podstawową rotację kręgosłupa siedząca  na ziemi. Zegnij prawe kolano i przyłóż prawą nogę na wyciągniętej lewej nodze, która powinna leżeć płasko na ziemi. Weź lewy łokieć i umieść go od zewnętrznej strony zgiętej prawej nogi. Przesuń tułów w prawą stronę, używając lewego łokcia na prawym kolanie jako punktu podparcia.  Gdy poczujesz rozciagnięcie w dolnej części pleców, powtórz proces używając przeciwnej nogi i łokcia.

 

Pamiętaj jednak, że rozciąganie kręgosłupa to nie to samo, co przywrócenie równowagi. Podczas rozciągania naszych pleców ogólnie czuje się dobrze – i często towarzyszy mu ulga – może nie odnosić się do podstawowego problemu, jeśli masz uporczywy ból pleców. Możliwe, że wprowadzasz tymczasową pomoc zespołową w większym problemie, a w niektórych przypadkach możesz nawet pogorszyć problem. Jeśli tak jest to zgłoś sie do lekarza pierwszej pomocy.

Jeśli masz pytania to napisz je pod artykulem na blogu. I oczywiście udostępnij ten artykuł, niech innym też sie przyda.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Trener.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk