ĆWICZENIA, ABY ZMNIEJSZYĆ CELLULIT

trening na brzuch w domu i na siłowni - Gosia Klos

ĆWICZENIA, ABY ZMNIEJSZYĆ CELLULIT. Maleńka grudka tłuszczu przylegająca do skóry nazywana jest cellulitem. Kilka z tych tkanek tłuszczowych skupia się razem, powodując, że skóra wygląda jak skórka pomarańczowa i może wpływać na każdy rodzaj ciała kobiety. Co oznacza, że każda osoba może zostać dotknięta cellulitem, niezależnie od tego, czy jest kobietą czy mężczyzną, szczupłą lub grubą.  Najbardziej dotknięte są pośladki, brzuch i uda kobiet. Uważa się, że cellulit może być dziedziczony. Niemniej jednak istnieje nadzieja na te obszary grudowate.

Celulit można skutecznie zwalczać, łącząc ćwiczenia aerobowe z programem treningu siłowego. Tłuszcz znajduje się głównie w dolnej części ciała, a także w miejscu, w którym gromadzi się najwięcej cellulitu. Najbardziej skuteczne ćwiczenia na cellulit koncentrują się na spalaniu tłuszczu i budowaniu mięśni. Podnoszenie ciężarów w dolnej części ciała sa bardziej zaangażowane, a te mogą być wykonywane bezpośrednio w domu lub w sali gimnastycznej. Fani podnoszenia ciężarów mogą korzystać z treningów w  domu, podczas gdy inni ci, którzy są nowicjuszami do podnoszenia ciężarów, powinni ćwiczyć w jakimkolwiek centrum fitness lub siłowni, aby osobisty instruktor mógł udzielić odpowiedniej porady.

Ja zawsze powtarzam, że bez ciężarów nie da rady ujędrnić skóry na brzuchu ani wyeliminować cellulitu. Tak było w moim przypadku. Ciężary na siłowni pomogły mi ujędrnić mój brzuch bez operacji plastycznej. Oczywiście do wszystkiego potrzebny jest czas. U mnie to trwało 18 miesięcy.

1.Zakroki do tyłu. 

Jak zrobić:

Stojąc z szeroko rozstawionymi biodrami, postaw prawą stopę po przekątnej za tobą i na pozycję 7-godzinną. Oprzyj tułów o 30 stopni, a tętno i miasto 10-15 razy. Wyprostuj ciało i obróć o 180 stopni, aby Twoja prawa stopa znalazła się z przodu.  Zrób w górę w i dół 15 razy z każdej strony, aby ukończyć jeden zestaw; zrób 3 zestawy.

 

2.Martwy ciąg. 

Jak zrobić:

Stań z rozstawionymi stopami na szerokości biodra, lekko ugiętymi kolanami i trzymając hantle lub sztangę przed sobą twarzą. Teraz powoli pochyl się do przodu, zaciskając pośladki, trzymając lekko ugięte kolana. Trzymaj sztangę blisko swoich goleni podczas zginania i dokręcania pośladków.. Trzymaj plecy prosto. Zatrzymaj się na poziomie połowy goleni, a następnie wróć do góry. Wykonaj 3 zestawy od 8 do 10 powtórzeń.

 

3.Deska 

Jak zrobić:

Rozpocznij w klasycznej pozycji deski. Teraz rozstaw stopy, trzymając górną część ciała i rozsuń nogi tak szeroko, jak to możliwe. Powoli ściśnij wewnętrzne uda, aby zsunąć nogi razem w podskoku. Wykonaj 2 zestawy po 15 powtórzeń.

Do tego odpowiednia dieta i cellulit znika. Napisz do mnie jeśli chcesz zacząć współprace ze specjalistą, który ma za sobą 18 lat doświadczenia. 

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk