Ćwiczenia Fitness brzucha z piłką

Ćwiczenia Fitness brzucha z piłką.

Ćwiczenia Fitness brzucha z piłką, zwane najczęściej body- ball cieszą się bardzo duża popularnością – dzięki piłkom można urozmaicić i podnieść skuteczność większości wykonywanych ćwiczeń, tym bardziej brzucha.

Chyba nie ma już fitness klubu, który nie miałby w swoim grafiku tego typu treningu.

Cała tajemnica skuteczności treningu z piłką kryje się w nieustannej konieczności napinania mięśni i koncentracji na utrzymaniu ciała w równowadze.

Piłki często wykorzystuje się w rehabilitacji. Dzięki nim można podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń odciążyć i wymasować kręgosłup, skorygować wady postawy, a także wzmocnić mięśnie brzucha i grzbietu. Piłki są wspaniałym przyrządem do pracy nad zwiększaniem ruchomości stawów. Są wytrzymałe na duże obciążenia dynamiczne i statyczne co sprawia, że nawet osoby otyłe i kobiety w ciąży chętnie wykorzystują je w swoich treningach.

Piłki różnią się między sobą głównie kolorami. Niektóre firmy za pomocą kolorów klasyfikują piłki pod względem wielkości – inne podają rozmiar i nie stosują rozgraniczeń kolorystycznych.

W klubach fitness, ze względu na różnorodność klientów, zazwyczaj używa się piłek w różnych kolorach.

Kupując piłkę do ćwiczeń w domu warto zadbać o to, żeby była ona dopasowana do naszego wzrostu – osoby niższe wybierają piłkę o mniejszej średnicy, osoby wyższe wybierają piłkę o większej średnicy, wg poniższej rozpiski:

45 cm – wzrost 140 -150 cm
55 cm – wzrost 151 -165 cm
65 cm – wzrost 166 -180 cm
75 cm – wzrost 181-190 cm
85 cm – wzrost powyżej 205 cm

W domu piłkę można wykorzystać nie tylko do ćwiczeń – genialnym pomysłem jest siedzenie na piłce przy biurku bo zmusza nas do prostowania się i pomaga odciążyć kręgosłup.

Brzuszki na piłce 

Połóż się na plecach na piłce gimnastycznej. Kolana powinny być zgięte, stopy na podłodze. Na początku środkowa część pleców musi być na piłce. Powoli zacznij podnosić się z piłki. Wychyl się maksymalnie do przodu napinając mięśnie brzucha przy maksymalnych wychyleniu. Zatrzymaj się na 2 sekundy w tym miejscu a następnie opuść się na piłkę do pozycji startowej. Aby utrudnić ćwiczenia możesz złapać w ręce piłkę lekarską lub ciężarki. Zrób 10-15 powtórzeń.

Boczne brzuszki 

Połóż plecy na piłce, kolana zgięte, stopy na podłodze. Powoli podnoś plecy z piłki i skręć ciało w prawym kierunku. Możesz wspomagać głowę prawą ręką a lewą rękę trzymać na brzuchu. Zatrzymaj się w momencie maksymalnego wychylenia, skrętu na kilka sekund. Następnie powróć do pozycji startowej i zrób to samo w stronę lewą. Możesz wykonywać skręty na przemian albo tylko w jedną stronę, aby później tą stronę zmienić. Wykonaj 2, 3 zestawy po 15 powtórzeń w każdą stronę.

Trening brzucha z piłką

Trening brzucha z piłką ☆ dla początkujących.

Dla osób szukających łatwych ćwiczeń z piłka lub początkujących  zachęcam  do wypróbowania tego zestawu. Nie musicie wykonać wszystkich ćwiczeń czy powtórzeń. Ważne abyście starali ćwiczyć ostrożnie i poprawnie.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

 

 

Trening brzucha z piłką ☆ dla początkujących.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk