Problemy z narządami wewnętrznymi – Nogi pokażą jaki masz Problem

nogi i żylaki

Problemy z narządami wewnętrznymi – Nogi pokażą jaki masz Problem. Niektóre choroby mogą prowadzić do zaburzeń nóg. Na przykład cukrzyca może zwiększać wolne krążenie krwi i prowadzić do problemów z naczyniami krwionośnymi. Aby zapobiec niechcianym objawom, musimy dowiedzieć się, który narząd wewnętrzny jest uszkodzony, co spowodowało powikłania.

Dbam o twoje zdrowie i dziś napiszę jakie są najczęstsze zaburzenia nóg, które wskazują, że możesz mieć problemy z narządami wewnętrznymi.

1. Obrzęk stóp i podudz

Obrzęk stóp i nóg może być spowodowany zaburzeniami w organizmie np. nadawa przez dłuższy czas, ale jest również objawem wielu stanów. Chociaż może wpływać na dowolną część twojego ciała, możesz zauważyć to częściej w twoich rękach, stopach, kostkach i nogach.

Co może to oznaczać:

Choroby serca. Wiele chorób serca powoduje, że woda utknie w stopach i podudziach.
Problemy z żyłami. Żyły mogą stać się niezdolne do pompowania krwi we właściwy sposób, więc krew gromadzi się w nogach.
Problemy z układem limfatycznym. Mamy węzły chłonne i naczynia krwionośne w naszych ciałach, które pomagają przenosić płyn w całym ciele. Kiedy dochodzi do zablokowania układu limfatycznego, powoduje obrzęk nóg i ramion.
Problemy z wątrobą. Obrzęk może być spowodowany niezdolnością wątroby do wytworzenia wystarczającej ilości białek krwi.

2. Niebieski lub fioletowy kolor skóry na nogach

Prawdopodobnie wszyscy zauważyli, kiedy jest bardzo zimno, że Twoja skóra może zmienić kolor na niebieski. Ale są warunki, w których palce u stóp mogą zmieniać kolor, nawet gdy jest ciepło.

Co może to oznaczać:

Istnieje stan zwany zespołem niebieskiego palca, który występuje, gdy naczynia krwionośne są zablokowane.

3. Bolesne grudki na palcach rąk i stóp

Bolesne grudki mogą rozwinąć się nagle i trwać od kilku godzin do kilku dni. Zaleca się, aby ich nie ignorować i natychmiast umówić się na wizytę do lekarza.

Co może to oznaczać:

Możesz mieć infekcję serca wywołaną przez bakterie. Zwykle antybiotyki działają idealnie w tych przypadkach i nie jest wymagana żadna operacja. Jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

4. Niewyjaśnione siniaki na nogach

Wszyscy wpadliśmy na coś i dostaliśmy siniaka, ale są warunki, w których niebieskie plamy pojawiają się losowo bez żadnego wyjaśnienia i długo pozostają na skórze.

Co może to oznaczać:

1. Choroba wątroby

2. Niektóre choroby autoimmunologiczne, kiedy twój układ odpornościowy błędnie atakuje twoje ciało

3. Zapalenie naczyń krwionośnych

4. Zaburzenia krwawienia

5. Czerwone wysypki na nogach

Wysypki skórne są częstą skargą pacjenta. Plamy te mogą być jaskrawoczerwone, ciemnoczerwone, a nawet fioletowe. W niektórych przypadkach mogą powodować swędzenie, więc może to być reakcja alergiczna. W innych przypadkach może to być objaw poważnej choroby.

Co może to oznaczać:

Zapalenie naczyń krwionośnych
Niektóre choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń lub reumatoidalne zapalenie stawów

6. Wygląd pajączków w nodze

Pajączki mogą pojawić się podczas ciąży lub z powodu otyłości i niewystarczającej ilości ćwiczeń. Bardzo często jest to objaw żylaków i czasami możesz odczuwać ból w tym obszarze.

Co może to oznaczać:

Żylaki nie są obecnie bardzo rzadkie i dotykają około 30% wszystkich ludzi. Jest to stan, w którym powierzchowne żyły stają się powiększone i skręcone.

Jak często odwiedzasz lekarza, aby monitorować swoje zdrowie? Czy miałaś kiedyś problemy z nogami lub stopami? Podziel się z nami swoimi komentarzami poniżej!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk