Ćwiczenia dla Każdego – 10 Minut przed Snem – Wyzwanie w 7 Dni

Ćwiczenia dla Każdego – 10 Minut przed Snem – Wyzwanie w 7 Dni

Dziś zajmiemy się rościąganiem pleców i pośladków. To drugi artykuł z 10 – ciu obiecanych, które napiszę do końca roku, a na koniec będzie niespodzianka! Obserwuj mój profil.

Jeśli chodzi o osiągnięcie silnego tułowia, często skupiamy się na intensywnych treningach i dużo wykonywanych brzuszkach. Jednakże zaniedbywanie znaczenia rozciągania może utrudnić nasz postęp i sprawić, że mięśnie brzucha będą napięte i ograniczone

Włączenie ćwiczeń rozciągających do standardowych ćwiczeń, które wykonujesz, nie tylko pomaga poprawić elastyczność, ale także przyspiesza regenerację mięśni i zapobiega kontuzjom.

W tym artykule omówię dwa ćwiczenia rozciągające, które sprawią, że mięśnie brzucha będą niesamowite i poprawią ogólną siłę mięśni tułowia.

Wyzwanie jest dla każdego, kto chce zacząć się rozciągnąć i zacząć przygotowywać się do kolejnej metamorfozy,, bo to jest teraz czas aby pomyśleć o kolejnym roku.

1.Moje ćwiczenie, które wykonuje za każdym razem, kiedy jestem na sali. Proste, a zarazem mocno rozciągające pośladek.

Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami i stopami płasko na podłodze. Dłonie daj pod kolanem i trzymaj do końca ćwiczenia.

Podnieś i wyprostuj lewą nogę, a następnie skrzyżuj lewą kostkę nad prawym kolanem. Wciśnij prawe kolano, aby jeszcze bardziej wyprostować nogę, pogłębiając rozciąganie w pośladkach.

Utrzymaj tę pozycję przez 15 do 30 sekund, a następnie powtórz ćwiczenie po drugiej stronie.

2.Każdy może te ćwiczenie wykonać, nawet przed serialem czy relaksując się przy kawie.

Usiądź na kolanach i rozluźnij całe ciało.  Rozstaw kolana nieco szerzej niż ramiona, pochyl się do przodu i oprzyj czoło na podłodze.
Zegnij biodra i kolana, aby usiąść, przesuwając pośladki w kierunku tyłu kostek. Połóż grzbiety dłoni na podłodze, tuż obok stóp.

Utrzymaj tę pozycję przez 10 głębokich oddechów. Wyciągnij ręce przed głowę, kładąc dłonie płasko na podłodze na szerokość barków, aby w razie potrzeby pogłębić rozciąganie. Przytrzymaj tak 20-30 sekund.

Udostępnij dalej artykuł i daj łapkę w górę na Facebooku jeśli robisz te ćwiczenia.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk