Ćwiczenia aerobowe o niskim tempie – Zgub Kilogramy tym sposobem

Zgub kilogramy tym sposobem - Gosia Klos

Ćwiczenia aerobowe o niskim tempie – Zgub Kilogramy tym sposobem.

Ważnym elementem każdego programu ćwiczeń są ćwiczenia aerobowe, które zwiększają tętno i poprawiają krążenie. Ćwiczenia aerobowe mogą pomóc złagodzić ból pleców, zmniejszając sztywność i poprawiając przepływ krwi do struktur kręgosłupa, zwiększając ilość składników odżywczych docierających do kręgosłupa.

Ćwiczenia o niskim wpływie mogą podnieść częstość akcji serca bez drżenia kręgosłupa i nasilenia bólu pleców, co jest preferowaną opcją dla osób z bólem pleców czy kontuzjach.

Korzyści z ćwiczeń aerobowych

Regularna rutyna ćwiczeń aerobowych może pomóc złagodzić ból szyi lub pleców poprzez:

Zmniejszenie prawdopodobieństwa i / lub nasilenia potencjalnych przyszłych bolesnych zaostrzeń
Utrzymanie kręgosłupa funkcjonalnego i mobilnego, ograniczając niepełnosprawność spowodowaną przewlekłym bólem. Brak ćwiczeń z przewlekłym bólem pleców zwykle pogorszy mobilność i funkcjonalność.
Zobacz Zrozumienie przewlekłego bólu

Spalanie kalorii pomaga osiągnąć i utrzymać optymalną wagę, co może usunąć nadmierny nacisk na kręgosłup.
Ćwicząc trening areobowy zyskasz zdrową wagę dla zdrowych pleców.

Zwiększenie produkcji endorfin, które działają jak naturalny środek przeciwbólowy i mogą podnieść nastrój w celu złagodzenia objawów depresji.

Typowe zalecenia dotyczące ćwiczeń aerobowych obejmują co najmniej 20–30 minutowy trening od 3 do 5 razy w tygodniu, aby skutecznie poprawić krążenie. W przypadku silnego bólu pomocne może być rozpoczęcie krótszych przerw w ćwiczeniach, takich jak 5–10 minut marszu i stopniowo pracuj do bardziej rozbudowanej rutyny. Wszystko musi być pod kontrolą lekarza.

Rodzaje ćwiczeń o niskim wpływie

Popularne ćwiczenia aerobowe o niskim wpływie obejmują:

Ćwicz chodzenie. Chodzenie ruchowe ( bieżnia ) różni się od codziennego chodzenia tym, że jest szybsze w celu zwiększenia częstości akcji serca i delikatnej pracy mięśni. Zaletą chodzenia ruchowego jest to, że jest łagodniejszy dla kręgosłupa niż jogging, nie wymaga specjalnego sprzętu (oprócz dobrej pary butów) i jest dostępny w prawie każdym miejscu. Noszenie obciążników na kostkach lub nadgarstkach może zwiększyć opór podczas ćwiczeń. Spacer można można też zrobić w centrum handlowym lub na bieżni, lub na zewnątrz, na przykład na ścieżce edukacyjnej lub w okolicy.

Zobacz Ćwiczenie chodzenia dla lepszego zdrowia pleców

Maszyna krokowa.. Maszyny te symulują ruchy podczas biegania, biegania i wchodzenia po schodach, aby zapewnić aerobik o niskim wpływie. Większość maszyn wykorzystuje pedały lub stopki zawieszone nad ziemią, które ślizgają się w górę iw dół, dzięki czemu stopy nigdy nie uderzają o twardą powierzchnię podczas treningu. Ponadto wiele maszyn zawiera szereg ustawień oporu, które mogą pomóc wzmocnić mięśnie.

Stacjonarny rower. Stacjonarny rower naśladuje ruch, zapewniając ćwiczenia aerobowe bez uderzającego wpływu jazdy na nierównym podłożu. Jazda na rowerze stacjonarnym może być preferowana jako część klasy spinningowej, która jest prowadzona przez instruktora i często dostępna w różnych opcjach treningowych dla początkujących lub bardziej doświadczonych rowerzystów. Rowery stacjonarne występują w modelach pionowych, które obejmują pochylanie się do przodu, oraz w modelach poziomych, które zapewniają oparcie w regulowanej, odchylonej pozycji.

Rower stacjonarny. Aerobik wodny. Ćwiczenia w wodzie łączą dodatkowy opór i naturalną pływalność, aby zapewnić ćwiczenia aerobowe przy minimalnym wpływie na kręgosłup. Aerobik w wodzie i pływanie można rozważyć, jeśli trening na twardej powierzchni może być zbyt bolesny. Konkretne ćwiczenia wodne lub pływanie mogą być nauczane w ramach zajęć lub zalecane przez lekarza.

Wybór zajęć należy do lekarza jeśli masz problemy z kręgosłupem. Nie wybieraj sobie sama ćwiczeń i nie naśladuj swoich znajomych, którzy ćwiczą. Każdy jest inny, inne ma problemy zdrowotne, inną wagę i inny styl życia. Jeśli masz nadwagę i bolą cię plecy, musisz zgubić kilogramy, a ciało ci za to podziękuje. Nadwaga przy 20 kg obciąża nie tylko plecy, ale również stawy, które są bardzo ważne i spełniają dużo funkcji w twoim organizmie.

Nie lekceważ otyłości, bo otyłość to choroba w dzisiejszych czasach, a chorobę trzeba leczyć nie samą dietą, ale również i sportem.

Kliknij tutaj po współpracę!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk