WODA KOKOSOWA – naturalny napój dla aktywnych

kokosowa-1

WODA KOKOSOWA – naturalny napój dla aktywnych.

Czy zastanawialiście się może po jaki napój najczęściej sięgają światowe gwiazdy kina, muzyki i sportu? Odpowiedź piją m.in. Rihanna, Jennifer Finnigan, Matthew McConaughey, Toni Collette i Demi Moore, a Madonna wykupiła nawet firmę, która ją produkuje.

1. Dlaczego warto pić wodę kokosową? 

Jakie są właściwości i wartość odżywcza wody kokosowej?Woda kokosowa to napój, który pozyskuje się z młodych, jeszcze zielonych owoców palmy (w przeciwieństwie do mleka kokosowego, które otrzymuje się z ekstrakcji tłuszczu z miąższu). Drzewo pobiera z gleby niezbędną do swego wzrostu wodę, bogatą w minerały. Podczas wędrówki – od korzeni po koronę – płyn podlega wielokrotnej filtracji i oczyszczeniu, dzięki czemu staje się sterylnie czysty. Do kartonika, w którym stoi na sklepowej półce, woda trafia wprost z kokosa, w sterylnych warunkach, nie tracąc przy tym swoich właściwości.

2. Woda kokosowa – co wchodzi w jej cudowny skład?

Woda kokosowa bogata jest w niezbędne dla organizmu składniki, takie jak magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i C. Potas reguluje równowagę wodną, wzmacnia mięśnie, a także wpływa na prawidłowy rytm serca. Wraz z magnezem odpowiada również za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, dlatego też pierwiastki te są szczególnie ważne dla osób narażonych na działanie stresu. Sam magnez poprawia natomiast kondycję włosów i paznokci, a także pomaga w koncentracji i przeciwdziała skurczom. Wapń i fosfor, które również wchodzą w skład naturalnej wody kokosowej, opowiadają za zdrowie naszych kości i zębów.100 ml. wody kokosowej zawiera więcej potasu niż dwa banany. I zero cholesterolu a poziom elektrolitów jest w niej niemal identyczny jak w osoczu ludzkiej krwi.
3. Woda kokosowa – cudowny skład = cudowne właściwości?

Wodę kokosową szczególnie poleca się osobom narażonym na stres, cierpiącym na anemię i hipokaliemię (niedobór potasu), a także na kaca.
Ponadto…
Badania naukowe wykazały również,że woda kokosowa korzystnie wpływa na pracę serca i układu krwionośnego (obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko miażdżycy)…
…ponadto 2… ma dobroczynne działanie w schorzeniach układu nerwowego, trawiennego (podaje się ją w przypadku biegunki, wymiotów czy problemów żołądkowych) i moczowego (zmniejsza stres antyoksydacyjny w nerkach, rozbija kamienie nerkowe)…
…ponadto 3… Cytokininy (roślinne hormony wzrostu) działają przeciwzakrzepowo, co ma duże znaczenie dla osób z problemami układu krążenia…
…ponadto 4… Wodzie kokosowej przypisuje się również właściwości antybakteryjne, antywirusowe (zwalcza m.in. wirusa opryszczki oraz grypy), antyalergiczne oraz przeciwgrzybiczne…
…ponadto 5…Płyn nie zawiera laktozy ani cukrów, może być więc spożywany m.in. przez cukrzyków czy osoby nie tolerujące mleka krowiego. Zawartość kwasu la-urynowego (składnika występującego również w mleku matki) czyni z wody kokosowej idealny napój nawet dla małych dzieci.
4. Woda kokosowa – meeeeega szybkie nawodnienie dla sportowców!

Woda kokosowa zapewnia skuteczną regulację gospodarki wodnej i metabolizmu, jest więc niezastąpiona przy diecie i aktywności fizycznej. Dla szczupłej sylwetki warto zastąpić nią soki i izotoniki, bowiem w porównaniu z nimi woda kokosowa nawadnia organizm do 10 razy lepiej, dostarczając niezbędnych mikroelementów. Nie zawiera przy tym żadnych sztucznych dodatków takich jak stabilizatory, substancje słodzące, konserwujące czy regulatory kwasowości. Jest całkowicie naturalna, ma minimalną zawartość kalorii, dlatego można spożywać ją bez ograniczeń i obawy o swoją dietę.

5. Woda kokosowa jako kosmetyk.

Jednym z jej składników jest kinetyna – naturalny roślinny hormon wzrostu, występujący również w ludzkim DNA, opóźniający proces starzenia się komórek skóry zwanych fibroblastami. Fibroblasty odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny – dwóch białek, dzięki którym skóra jest jędrna i elastyczna.Dodatkowo, kinetyna jest także skutecznym antyoksydantem – zapobiega działaniu wolnych rodników oraz wzmacnia odporność skóry przeciwalergicznie i przeciwzapalnie, jednocześnie ją nawilżając. Z tego powodu mieszkanki Karaibów używają wody kokosowej jako… toniku do twarzy. Kinetyna pomaga również w regeneracji skóry po oparzeniach słonecznych, wzmacnia paznokcie, skórę głowy i cebulki włosów. Kilka kropel wody kokosowej dodawanych regularnie do szamponu sprawi, że włosy będą mocniejsze, nabiorą blasku i nie będą się przetłuszczały.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk